Satın almalar/Birleşmeler 14 TEMMUZ 2016 / 15:21

Comdata Türkiye, Win Bilgi İletişim'i bünyesine kattı

Comdata Group, hem Türkiye pazarındaki yerini güçlendirmek hem de hizmet çeşitliliğini arttırmak için Win Bilgi İletişim'i satın aldı.

2013 yılında Callus'ı satın aldıktan sonra Türkiye'deki faaliyetlerini "Comdata Türkiye" markası adı altında yürüten Comdata Group, sektörün önde gelen firmalarından Win Bilgi İletişim'i (Win) satın almak için anlaşmaya vardı. İstanbul, Konya ve Samsun'da 3 bine yakın çalışanı ile hizmet sunan Comdata Türkiye, satın alma sonrası finans ve sigorta sektöründe daha geniş bir müşteri portföyüne hizmet verecek. Oluşacak yeni yapıda pazardaki konumunu güçlendirerek, sektör odaklı çözümlerini çeşitlendirecek.

Comdata Türkiye, satın almanın ardından Türkiye’de mevcut konumlarına Eskişehir ve Kayseri'yi de ekleyecek. Comdata Türkiye Genel Müdürü Bahadır Pekkan, “Şirket kültürü olarak kendimize yakın gördüğümüz Win'in Comdata Türkiye tarafından satın alınması, hem müşteri portföyümüzü hem de sunduğumuz katma değerli hizmetlerin çeşitliliğini artırmada bize katkı sağlayacak. Bu satın alma ile birlikte 5 bine yakın çalışanımızla pazarda güçlü oyuncularından biri olmayı hedefliyoruz" dedi.