Satın almalar/Birleşmeler 19 EKİM 2015 / 11:06

ClickBus ile NeredenNereye.com birleşiyor

Birleşme kararı alan ClickBus ile NeredenNereye.com, 25 milyon euroluk bilet satışı hedefliyor.

ClickBus, online otobüs biletinin yanı sıra uçak bileti satışı da yapan NeredenNereye.com ile güçlerini birleştirdi. Yatırımcıları arasında Rocket Internet’in de bulunduğu ClickBus’ın NeredenNereye.com ile birleşmesi sonrası online otobüs bileti pazarındaki hedef ise 25 milyon Euro’luk satış yapmak. Bu işbirliği sonrası,  ClickBus.com.tr ve NeredenNereye.com platformları müşterilerine yine ayrı ayrı hizmet vermeye devam edecek.

Yılda yaklaşık 250 milyon otobüs biletini satıldığı 4 milyar dolarlık otobüs bileti pazarında ClickBus ve NeredenNereye.com güçlerini birleştirdi. Türkiye'deki operasyonlarının birinci yılını geçtiğimiz günlerde kutlayan ClickBus, online otobüs bileti satın alma platformu NeredenNereye.com ile birleştiğini açıkladı. Bu birleşmeyle ClickBus ve NeredenNereye.com platformları müşterilerine ayrı ayrı hizmet vermeye devam edecek. Birlikteliğin ardından şirket yetkilileri, ClickBus ve NeredenNereye olarak, 2016 yılında 25 milyon Euro’luk bilet satışı gerçekleştirmeyi hedeflediklerini açıkladı. 2017 yılında ise yıllık 3 milyon adetten fazla bilet satışı gerçekleştirilmesi öngörülüyor.

Türkiye’nin en eski platformlarından biri olan NeredenNereye.com, kurulduğu 1999 yılından bu yana sayıları giderek artan firmaların otobüs ve uçak biletlerinin satışını gerçekleştiriyor. 2014 yılı Temmuz ayında Türkiye'de faaliyet göstermeye başlayan ClickBus ise 100'den fazla firmanın bilet satışını gerçekleştirerek, 15 binden fazla rotaya sefer sağlıyor. İnternet sitesinin yanında IOS ve Android uyumlu mobil uygulamaları da bulunan ClickBus online otobüs bileti satışı gerçekleştiriyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun