Satın almalar/Birleşmeler 04 ŞUBAT 2016 / 15:05

Cisco Jasper’ı 1.4 milyar dolara satın alıyor

Cisco, Perşembe günü Jasper Technologies’i 1.4 milyar dolara satın aldığını duyurdu.

Cisco Perşembe günü, bulut tabanlı bağlı cihazlar geliştiren bir platform olan Jasper Technologies’i 1.4 milyar dolara satın aldığını duyurdu. Şirket bu adımla, sürekli gelişen nesnelerin interneti pazarına adım atmayı planlıyor.

Son dönemde sıklıkla telaffuz edilen kalıplardan biri olan ”nesnelerin interneti” aklınıza gelebilecek her nesnenin bir şekilde internete erişip, diğer cihazlarla iletişim halinde olması olarak tanımlanabilir. Her geçen gün bu kavram gelişiyor ve sektöre yeni oyuncular katılıyor.  Jasper’ın CEO’su Mohammes Jahangir, 100 ülkede 3 bin 500 kurumsal müşterisi olan Jasper’in bulut tabanlı bağlı cihazlar geliştiren bir platform olduğunu ve ürünlerini piyasaya hızlı bir şekilde sunduklarını belirtiyor.  2004 yılında Kaliforniya merkezli kurulan şirketin, müşterileri arasında McDonald’s, SoftBank, Subaru, Uber bulunuyor. Jasper’ın aynı zamanda IBM ve SAP ile bazı ortaklıklarının bulunduğu da bildiriliyor.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun