Satın almalar/Birleşmeler 31 AĞUSTOS 2016 / 16:39

Çin, Dell ve EMC birleşmesine onay verdi

Dell ve EMC, şirketlerin birleşmesi için gereken işlemlerin 7 Eylül 2016 Çarşamba günü tamamlanmasını hedeflediklerini duyurdu. Birleşmiş şirket, işlemlerin sonuçlanmasının hemen ardından yeni adı olan Dell Technologies ile faaliyet göstermeye başlayacak.

Çin Halk Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın Dell ve EMC’nin birleşme işlemlerine ilişkin mevzuat onayını takiben iki şirketin birleşmesinin 7 Eylül’de tamamlanacağı belirtildi. Çin Halk Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın onayı, işlemlerin tamamlanması için son resmi yükümlülüğü yerine getirme özelliğini taşıyordu. EMC ortakları, 19 Temmuz’da, EMC’nin hisse senetlerinin yaklaşık yüzde 74’ünü yansıtan ve ortakların neredeyse yüzde 98’ini oluşturan paydaşların birleşme lehinde oy vermesi suretiyle alım satım işlemlerini onaylamıştı.
 
“Bu hem Dell hem de EMC için tarihi bir an. Birlikte; dijital dönüşüm, yazılım tanımlı veri merkezi, bütünleşik altyapı, melez bulut, mobil ve güvenlik gibi yeni jenerasyon BT’nin en stratejik alanlarında büyümek için fevkalade iyi konumlanmış olacağız” şeklinde konuşan Dell Technologies Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Michael Dell sözlerine şöyle devam etti: “AR-GE ve inovasyona yaptığımız yatırımlar ve dünya çapında 140 bin takım arkadaşımız, bize benzersiz bir hacim, güç ve esneklik sağlarken, tüm ölçeklerdeki müşterilerimizle ilişkilerimizi derinleştirecek.”
 
EMC Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Joe Tucci, “Boston merkezli bir girişimden müşterilerimize büyük kararlılıkla bağlı olduğumuz küresel bir teknoloji şirketine dönüşmemiz kapsamında, EMC olarak inşa ettiğimiz her şeyle gurur duyuyorum. Dell ve EMC’nin birleşmesi, gelecek BT döneminde olmazsa olmaz teknolojileri sunarak, sektörde yeni bir güç merkezi oluşturacak” dedi.
 
İşlemlerin tamamlanmasıyla beraber EMC ortakları, şirketin VMware ile ilgili ekonomik durumunun bir kısmına yönelik menkul değer takibinin yanı sıra hisse başına nakit olarak 24.05 dolar alacak. Ticari işlemlerin kapanışında öngörülen tahsil edilmemiş EMC hisselerinin sayısı temel alındığında, EMC ortaklarının yeni menkul değer takibinde şirketin her hissesi için yaklaşık 0.111 hisseye sahip olması bekleniyor. İşlemlerin sonuçlanması üzerine, “EMC” sembolü altındaki hisselerin New York Borsası’nda göreceği işlemler askıya alınmış olacak. “DVMT” sembolü altındaki menkul değer takibi hisselerinin ise New York Borsası’nda 7 Eylül Çarşamba günü işlem görmeye başlaması öngörülüyor.


 
ETİKETLER : Dell EMC VMware
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun