Satın almalar/Birleşmeler 04 KASIM 2015 / 09:40

Autodesk SeeControl ile elini iyice güçlendirdi

3B tasarım yazılımı şirketi Autodesk, “Nesnelerin İnterneti” servis platformu geliştiricisi SeeControl'u satın aldığını duyurdu.

SeeControl servisi, üreticilere ve sistem entegratörlere uzaktan yönetilen ürün ve nesnelerini analiz, kontrol ve yönetme imkanı sağlıyor, şirketlere yeni servis fırsatları sunuyor.

Autodesk, SeeControl platformunu bir hizmet olarak sunmaya ve platforma destek vermeye devam edecek. SeeControl teknolojisini üretim ve inşaat sektörüne yönelik tasarım çözümlerine dahil edecek olan şirket, bu teknolojinin üzerinde başka bir Nesnelerin İnterneti çözümü geliştirmeyi planlıyor. Bu yeni çözüm ile şirketler, ürünlerinin nasıl performans gösterdiğine dair gerçek dünya öngörüleri edinerek müşterilerine yenilikçi yeni servis modelleri sunabilecekler.

SeeControl Autodesk çözümlerine dahil edilecek

Autodesk Bilgi Modelleme ve Platform Ürünleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Amar Hanspal, “Nesnelerin yaratımı konusunda yürütülen nesne, ürün ya da ortamların sensörlerle donatılıp tasarım sürecine bilgi aktarabildiği yeni bir geleceğe adım atıyoruz. SeeControl satın alması, Autodesk’in müşterilerinin ürünlerinden veri elde edip bu verileri analiz ederek Nesnelerin İnterneti döneminden maksimum fayda sağlamaları için yeni teknoloji ve çözümler üretme hedefinin ilk adımı. SeeControl ekibi ve ekosisteminin Autodesk’e dahil olmalarından çok mutluyuz” diye konuştu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun