Satın almalar/Birleşmeler 16 EYLÜL 2013 / 10:04

Arbor Packetloop'u satın aldı

Arbor Packetloop'u  kurumsal çözüm portföyüne katıyor.

Arbor Networks yaptığı duyuruyla, BT güvenlik sektörünün yenilikçi ve lider kuruluşu Packetloop'u satın aldığını bildirdi. Anlaşmanın koşulları açıklanmadı. Arbor, Packetloop'un Sidney Avustralya merkezli operasyonlarına yatırım yapmayı ve genişletmeyi planlıyor.

Packetloop networkler içindeki kötü amaçlı yazılımları, saldırıları ve saldırganları detaylı olarak tanımlayan paket inceleme, büyük veri analizi, ve raporlama özelliklerinin birleşimi ile gerçek zamanlı durum analizi sağlıyor.
Packetloop'un yetenekleri, Arbor'ın NetFlow analizi, anormallik tespiti, uygulama zekası ve kullanıcı izleme özelliklerini tamamlıyor. Arbor'ın gelecek nesil tehdit analizi ve güvenlik platformunun temeli sayılan kapsamlı ve entegre bir ağ görünürlüğü, tehdit algılaması ve azaltması, olay yanıtı ve bilişim kanıtı platformu grubu sunacak.

Yeni kombinasyon

IDC, Güvenlik Ürünleri bölümünde araştırma yöneticisi olan John Grady "Arbor, DDoS saldırılarının algılaması ve engellenmesinden çok daha fazlasını sunan bir ağ güvenliği ve analizi platformu oluşturmaktadır", diyerek şöyle devam etti: "Daha geniş ve gelişmiş bir BT güvenlik pazarına açıldıkları için Packetloop'un büyük veri güvenlik analizi ve inceleme özelliklerini bünyemize eklememiz daha da anlamlı hale geliyor. Arbor, artık imza tabanlı çözümleri yok sayan günümüzün dinamik tehditlerine ve saldırılarına yönelik olarak kendi ATLAS altyapısından gelen NetFlow analizi, paket inceleme ve global tehdit algılamada benzersiz bir kombinasyonuna sahiptir."