Satın almalar/Birleşmeler 03 ŞUBAT 2015 / 15:15

Amazon Apple Store'u gözüne kestirdi

Bir süredir Apple Store'la rekabet etmeyi amaçlayan Amazon, son dönemde ekonomik açıdan zor günler geçiren RadioShack'i satın alarak bu konuda önemli bir adım atmayı amaçlıyor. The Verge'de yayınlanan habere göre Amazon, Apple Store’a rakip olmaya hazırlanan Amazon, elektronik mağaza devi RadioShack’i satın almak için görüşmeler yapıyor. Teksas eyaletinin Fort Worth kentinde bulunan RadioShack, son dönemde adından içerisinde bulunduğu ekonomik darboğazla söz ettirirken, iflasın eşiğinde olan şirketin aralarında Amazon'un da yer aldığı birçok şirketin hedefi haline geldiği konuşuluyordu.

Apple Store'un dünya genelindeki başarısını geçmek isteyen Amazon, bu hedefine ulaşmak için elini çabuk tutmaya başladı. Kulislerde konuşulana göre şirket, RadioShack'i satın almak için girişimlerini hızlandırmış durumda. Olası anlaşmaya beraber, Amazon Apple Store'la rekabet edebileek seviyeye erişebilir. İflas etmenin eşiğinde olan RAdioShack de,yapılacak anlaşmaya birlikte ekonomik açıdan tekrar düzlüğe çıkabilecek.

Amazon’un hali hazırda firmanın hisselerinin yarısını satın alacağını belirten Sprint mobil ile beraber hareket ettiği de sıklıkla dile getirilen iddialar arasında. New York Menkul Kıymetler Borsası tarafından yapılan açıklamada, Sprint mobil iletişim şirketine hisselerinin yarısını satacağı belirtilen RadioShack'ın, kalan hisselerinin satışının durdurulduğu belirtilmişti.

1921 yılında kurulan ve ABD’de 7 binin üzerinde noktada mağazası bulunan şirket için Amazon’un taptığı teklif henüz netleşmiş değil.
ETİKETLER : amazon App Store radioshack