Satın almalar/Birleşmeler 17 ŞUBAT 2016 / 09:50

Alibaba Groupon'dan hisse aldı

Alibaba, son dönemde zor bir süreçten geçen Groupon'un 33 milyona yakın hissesini satın aldı.

Groupon son dönemde zor bir dönemden geçiyor. Şirket, yurtdışında beklentilerini karşılayamayan ofislerini kapatırken, geçtiğimiz Ağustos ayında Türkiye'deki faaliyetlerine de son vermişti. Türkiye ile birlikte Yunanistan, Fas, Panama, Filipinler, Porto Riko, Tayvan, Tayland ve Uruguay gibi ülkelerden de çekilen şirket, girdiği yeni yapılanma sürecine devam ediyor. Son gelişme ile beraber Groupon'un 33 milyona yakın hissesi Alibaba'nın oldu.

Alibaba'nın Groupon'un yüzde 5,6'lık hissesini satın almasıyla beraber, Groupon'un hisseleri yüzde 16 oranında artarken, Alibaba satın alma işlemi için 100 milyon doları gözden çıkardı. 

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun