Satın almalar/Birleşmeler 28 ARALIK 2015 / 15:11

Alibaba'dan yemek sitesi Ele.me'ye yatırım

Çinli e-ticaret sitesi Alibaba, yemek sipariş girişimi Ele.me’ye 1,25 milyar dolar yatırım yapacağını duyurdu.

1,25 milyar dolar yatırımdan sonra yüzde 27,7 pay hisse alan Alibaba’nın Ele.me’nin en büyük hissedarı olacağı belirtiliyor.  Ağustos ayından beri, 630 milyon dolar yatırım alan Ele.me şimdiye kadar Sequoia Capital ve Tencent Holding’ten 1,09 milyar dolar yatırım almayı başarmış. İnternetten yemek siparişi girişimlerinin dikkat çekici bir şekilde büyüdüğü günümüzde, Şangay merkezli Ele.me’nin bu yatırımı almasıyla halka bir adım daha yaklaşacağını öngörebiliriz.

Eski bir İngilizce öğretmeni olan Jack Ma tarafından kurulan bir e-ticaret sitesi Alibaba'nın 19 Eylül 2014’te New York Borsası’nda yaptığı 24.7 milyar dolarlık hacimli halka arz ile tüm zamanların en büyük halka arzı gerçekleşmişti. Forbes’e göre 21.4 milyar dolarlık servetiyle Jack Ma, Çin’in en zengin ikinci kişisi olarak belirlenmişti.
ETİKETLER : Alibaba Ele.me
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun