Robotik 27 KASIM 2015 / 16:00

Türkiye İnovasyon Haftası’nda robotlar sergilenecek

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Intel’in robot teknolojilerine ilgi duyanları eğlenceli ve rekabetçi bir ortamda bir araya getirdiği, bu teknolojilere ilgiyi artırmayı hedefleyen “Robot Yarışması” yarı finalindeki sonuçlar, gelecek teknolojiler için heyecan yarattı

Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Intel işbirliği ile gerçekleşen ve her yaştan insanı dünya ekonomisinde önemi giderek artan robot teknolojilerini geliştirmeleri için teşvik etmek üzere yaratıcı beyinleri bir araya getiren yarışmanın yarı final projeleri gelecek adına umut verdi. Yaşları 8 ile 42 arasında değişen ve aralarında hem öğrencilerin hem de profesyonellerin bulunduğu mucitlerden gelen toplam 102 başvuru arasından yarı finalist olarak seçilen 50 proje,  21 Kasım’da İstanbul’da gerçekleştirilen demo gününe davet edildi ve değerlendirildi. Demo gününe katılım gösteren projelerden Genel Kategori ve ortaokul ve lise öğrencilerinin geliştirdiği başarılı projelerin değerlendirildiği Genç Mucit Kategorisi’nde 10’ar proje finale kalma başarısı gösterdi. Bu projeler 3-4-5 Aralık’ta gerçekleşecek Türkiye İnovasyon Haftası’nda sergilenerek, çok sayıda yatırımcı, girişimci ve teknoloji dünyasının önemli isimleri ile buluşma fırsatı yakalayacak.
 
Sergilenen 20 proje arasından Genel Kategori’de birinci seçilen proje 10 bin TL, Genç Mucit kategorisi birincisi 5 bin TL ödülün sahibi olurken diğer tüm projeler de çeşitli seviyelerde para ödülü kazanmaya hak kazanacak. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun