Robotik 05 AĞUSTOS 2015 / 15:05

Robot Pepper tekrar satışa sunuldu

Teknolojinin kalbinin attığı yer olan Japonya’da tekrar satışa sunulan SoftBank şirketinin insansı robotu Pepper, geçtiğimiz aylarda lansmanına özel 1000 adetlik satışa sunulmuş ve dakikalar içerisinde tükenmişti.Softbank tarafından geliştirilen ve satışa tekrar sunulan ilk insansı robot Pepper, bulut depolama tabanlı yapay zekası sayesinde insan hareketlerini ifadelerini ve tonlamalarını analiz ederek karşısındaki insanın hislerini okuyabiliyor. Size ona göre yaklaşıyor.

Satışı sadece Japonya’da gerçekleşen Pepper’ın 1613 dolarlık bir fiyatı var. Aynı zamanda 3 yıllık sözleşmeyle aylık 400 dolara kiralamakta mümkün. Softbank yetkilileri, aylık sadece 1000 adet robot üretebildiklerini ve diğer ülkelere satışın gelecek yıl gerçekleşeceğini belirttiler.

120 cm boyunda ve 29 kg ağırlığındaki robot, özellikle ev kullanımı için tasarlanıyor ve temel olarak insanlar ile iletişim kurmaktan hoşlanmasıyla öne çıkıyor.

SoftBank’ın ortaklarından Fransız robot firması Aldebaran SAS Pepper hakkında şunları söylüyor; “Pepper, insanların büyümesine, hayatlarını geliştirmelerinde ve ilişki kurmalarında yardımcı olmak için geliştirildi. İletişim kurmaktan zevk alan bir robot ve sunduğu hizmetlerle insanları dışarıdaki dünyaya bağlayabiliyor.”

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun