Oyun 08 HAZİRAN 2015 / 09:56

Yeni nesil Contra'da fena çuvallıyor

PlayStation'larla, Xbox'larla, Crysis'lerle büyüyen nesil, 1987'de piyasaya çıkan Contra'yı oynamaya çalışıyor. Sadece çalıştığıyla kalıyor...

Günümüzün en zor oyunlarından biri olarak gösterilen Dark Souls'un geyikleriyle hemen hemen her oyuncu ortamında karşılaşıyoruz. Peki bu oyun yeterince zor mu?

90'ların oyunlarını göz önünde bulundurduğumuz zaman yeni nesil oyunların yeterince zor olmadığını farkediyoruz. Düzgün bir save sistemi bulunmayan eski oyunlarda yaratıkların üzerinden zıplamak, mermilerden ve bombalardan anında kaçmak, ekranın her noktasına sürekli olarak hakim olmak gerekebiliyor. Contra, bu gerekliliğe sahip oyunlardan biri. Ekranda size doğru gelen 4 piksel boyutundaki mermilerden kaçmazsanız basit bir şekilde ölüveriyorsunuz. Peki bu oyunu günümüz oyuncularına oynatırsak ne olur? Hep beraber izliyoruz.

ETİKETLER : contra oyun retro video
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun