Oyun 11 OCAK 2016 / 14:28

WarCraft 3 HD harika görünüyor

WarCraft 3'ü StarCraft 2'nin modu olarak yeniden dünyaya getiren Armies of Azeroth ile ilgili yeni bir video yayımlandı.

Eski oyunların günümüze uyarlandığı veya HD sürümlerinin çıkarıldığı bir dönemdeyiz. Half-Life'ı Source (Half-Life 2) grafik motoruyla yeniden yaratan ve inanılmaz bir atmosfer kalitesi sağlayan Black Mesa da bunlardan biriydi. Oyun, tamamlanmamış haliyle tam 170.000 adet satış rakamına ulaşmayı başardı. Half-Life'ın eski grafiklerle yaşatmaya çalıştığı ortamı yepyeni grafiklerle harika bir şekilde yansıtan Black Mesa'ya bir arkadaş daha geliyor.

World of Warcraft gibi harika bir oyunun temellerini hazırlayan WarCraft 3, Blizzard'ın bir diğer RTS oyunu olan StarCraft 2 içerisinde tekrardan hazırlanıyor. Yani WarCraft 3, StarCraft 2'nin içerisinde çalışacak şekilde yeniden hazırlanıyor: Armies of Azreoth. Bu mod bir süredir geliştirilmeye devam ediliyor.

WarCraft 3'teki ünitelerin, kaplamaların ve animasyonların yenilenerek StarCraft 2 içerisinde bir mod olarak tekrardan sunulmasını sağlayan AoA, birim konuşmaları ve büyü efektleri gibi sesleri olduğu gibi WarCraft 3'ten almış. StarCraft 2 arayüzünü komple değiştiren AoA yapımcıları, WarCraft 3'e oldukça yakın bir arayüz elde etmeyi başarmışlar. Aşağıdaki videoda AoA hakkında yapılan son yorumları görebilirsiniz.


İşin güzel kısmı, alfa sürümüne Ocak ayı içerisinde geçileceğinin konuşuluyor olması. Şimdilik sadece Orc ve Human ırklarının bulunduğu AoA'ya sonrasında yeni multiplayer haritalar, Night Elf ve Undead ırkları, diğer Tavern kahramanları (Dark Ranger, Alchemist vs) gelecek. En sonunda da tüm senaryo bölümlerini de sunmayı planladıklarını belirtiyor AoA ekibi.

Bakalım bu oyun WarCraft 3'ü yeniden canlandıracak kadar sevilecek mi. Eski WarCraft 3 oyuncusu olarak heyecanlandığımı söylemeliyim. Siz ne düşünüyorsunuz?
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun