Oyun 05 KASIM 2015 / 13:26

WarCraft 3, Diablo 2 ve StarCraft yeni sistemlere uyarlanıyor

Blizzard, eski oyunlarını yeni işletim sistemlerine uyarlamak için kolları sıvadı.

Blizzard'ın oyunlarını ne kadar sahiplendiğini ve bu oyunlara ne kadar uzun süre destek verdiğini duymuşsunuzdur. 2000 yılında piyasaya çıkardığı Diablo 2'ye 2011'in Ekim ayında bile güncelleme yayımlanmıştı. Bazı hataları düzelten bu yama, neredeyse 12 senelik oyun için yayınlanınca haliyle bizler de ciddi ciddi şaşırmıştık.
 
Firmanın geçtiğimiz gün yayınlanan iş ilanı da yine benzer bir durumun gerçekleşeceğini işaret ediyor. İlanda Blizzard'ın WarCraft 3, Diablo 2 ve StarCraft oyunlarını güncel işletim sistemlerinde sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayacak bir programcının arandığı belirtiliyor.

İlgili ilanın bulunduğu sayfaya ulaşmak için tıklayın
 
Diablo 2 ve StarCraft, kendilerinden yeni ve aynı türde Diablo 3 ve StarCraft 2 oyunlarını aldı; haliyle bu oyunlar gerçek anlamda eskidi. WarCraft 3'ün üzerine gelen World of WarCraft ve Hearthstone: Heroes of WarCraft ise RTS türünün dışına çıktığı için WarCraft 3 bir bakıma hala güncel.
 
Blizzard'ın yapacağı hareket ise muhtemelen bu oyunların (ya da en azından WarCraft 3'ün) yeni Battle.net yazılımına uyumlu hale getirilmesi. Böylece Battle.net arkadaşlarımızla iletişime geçip, onlarla kolayca oyun oynayabiliriz. Battle.net yazılımında, sol tarafta eski oyunların yer alıyor olması kullanıcıların eski oyunları da satın almasına, hali hazırda bu oyuna sahip olanların ise o oyunları tekrar oynamaya başlamasına teşvik edecektir.

Diğer taraftan Diablo 2’ye gelen son yamanın Diablo 3 arifesinde olduğunu hatırlayalım. Son derece akıllı hareket eden Blizzard, yeni oyun çıkmadan önce 10 senelik oyunu yeniden canlandırmak amacıyla yama yayınlamıştı. Bu noktada, hali hazırda pek çok ipucu varken WarCraft 4’ün Blizzcon’da duyurulmasını bekleyebiliriz. Belki bu sene, belki bir dahaki sene…
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun