Oyun 28 AĞUSTOS 2014 / 14:09

Visa Europe Türkiye eğitimini futbol ile birleştirdi

Visa Europe Türkiye, finansal okuryazarlık düzeyini arttırmak amacıyla sunduğunu “Paramı Yönetebiliyorum” eğitimini futbolla birleşmesini gerçekleştirdi.Finansal okuryazarlık bilgisini futbola taşıyan Finansal Futbol oyunu ile kullanıcılar, finansal bilgilerini güçlendirebilirken, futbol deneyimini de yaşayabiliyorlar. Kullanıcılara Finansal Futbol oyununda bir de sürpriz bekleniyor. 29 Ağustos – 15 Eylül tarihleri arasında Finansal Futbol oynayan ilk 1000 kişi, futbol topuna sahip oluyor.

Oyuncuların FIFA’ya kayıtlı ülkeler arasından takımlarını ve rakiplerini seçerek oynadıkları. Finansal Futbol’da oyuncular, istek doğrultusunda tek veya iki kişilik oyun modunu seçerek oyuna başlayabiliyor. Hakemin başlangıç düdüğünü çalmasının ardından oyunculara kategorilerine göre kolay, orta veya zor soru seçenekleri sunuluyor. Bu aşama sonrasında, 5-10-20 ya da 30 dakikalık bir maç başlıyor. Kolay sorular oyuncuların kısa alanlarda pas yaparak kaleye yaklaşmalarını sağlarken, orta ve zor sorular ise daha uzun mesafelerde paslaşma veya orta yapmayı gerçekleştirebiliyor. Sorulara verilen doğru cevaplar pasları hedefine ulaştırırken, kaleciyle karşı karşıya kalınan anlarda verilen doğru cevaplar da golle sonuçlanıyor.

Finansal Futbol, http://www.paramiyonetebiliyorum.net/finansal-futbol.aspx adresinden online olarak oynanabiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun