Oyun 05 MART 2015 / 11:04

Valve Source 2 oyun motorunu ücretsiz dağıtacak

Valve, San Francisco’da düzenlenen GDC 2015 etkinlikte geleceğe dair planlarını görücüye çıkardı. Şirket, Source 2 oyun motorunu tanıtırken, motordan geliştiricilerin ücretsiz olarak faydalanabilecek olması oyun dünyası için önemli bir gelişme olarak dikkat çekiyor.Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda gövde gösterisi yapan Valve, önemli açıklamalar ve duyurular yaptı. Half Life 2, Dota 2, Portal 2 gibi önemli yapımları hayata geçiren source oyun motorunun yeni versiyonu olan Source 2’yi duyuran şirket, söz konusu motorla ilgili detay vermekten kaçınsa da, motordan oyun geliştiricilerin ücretsiz olarak yararlanabileceği bilgisi verildi.

Etkinlikte Source 2 oyun motoru dışında sanal gerçeklik gözlüğü, Steam Link ve Steam Machines grubunu kullanıcılara tanıtan Valve, yeni projeleriyle dikkat çekiyor. Kullanıcılar, Steam Link ile bilgisayarda oynanan oyunların evdeki ağ üzerinden cihazın bağlı olduğu ekrana aktarımını sağlayabilecek. 49 dolarlık fiyatıyla çok fazla cep yakmayacak uygulama, 60 FPS’de 1080p çözünürlüğe kadar destek verebiliyor.

HTC ile geliştirilen sanal gerçeklik başlığı da GDC’te görücüye çıkan Vive, Valve yenilikleri arasındaki yerini aldı. Bu proje üzerinden uzun bir süredir çalışan Valve, tanıtımını yaptığı Vive ile bu işi ne kadar ciddiye aldığını bir kez daha ortaya koydu. Cihazın piyasaya çıkış tarihi hakkında net bir bilgi verilmese de, önümüzdeki aylarda geliştirici sürümünün dağıtımına başlayacak HTC ve Valve’in Vive’ı yılbaşı dönemine hazır hale getirmek istediği belirtiliyor.
ETİKETLER : source 2 Valve valve htc vive
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun