Oyun 02 TEMMUZ 2014 / 11:43

Uçsuz bucaksız bir gezegen: No Man's Sky

2008’de bir grup arkadaş tarafından kurulan ve 2010 yılında Joe Danger ile kendini tanıtan Hello Games bu yıl E3’te orijinal No Man’s Sky oyununu tanıttı.No Man’s Sky, önceden yazılmış anlatıların, belirli seviyelerin ya da aksiyon sekanslarının olduğu geleneksel oyun yapısını reddediyor. Oyunda görevler yok ve bir gezegene tüccar bulup birkaç iksir almaya gitmiyorsunuz. Aslında başlangıçta, oyunculara hayatta kalmak için çok temel ihtiyaçlar veriliyor. Basit bir yaşam kapsülü ile en yakın uzay istasyonuna gidiyorsunuz ve yaşamınızı sürdürmek için neler yapabileceğinizi anlamaya başlıyorsunuz. Ya bir madenci, ya kelle avcısı ya da güvenlik görevlisi olarak hayata atılıyorsunuz. Bundan sonra neler yapacağınız ise size kalmış.

He ne kadar renkler ve aurası ile çok güzel gözükse de, No Man’s Sky oyuncular için düşman dolu bir yer. Hello Games’in kurucusu Sean Murray de oyunun sadece ambiyanstan oluşan bir ütopya olmadığını söylüyor.

No Man’s Sky halen Playstation 4 için geliştirme aşamasında ve çıkış tarihi belli değil.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun