Oyun 06 AĞUSTOS 2014 / 10:17

Star Citizen ile nostalji geri dönüyor

90'lı yıllarda meşhur olan uzay savaşı simülasyonu oyunlarıyla yeniden buluşuyoruz.80lerde doğmuş biriyseniz ve uzay maceralarından keyif alıyorsanız mutlaka Wing Commander oyununu hatırlayanınız vardır. Uzun bir süredir bu oyuna benzer göze çarpan bir savaş oyunu göremesek de geçen sene iki oyun için yapılan kampanya ile bu nostalji yeniden canlanacak gibi görünüyor.

Star Citizen oldukça başarılı bir proje oldu. Geliştirme ekibi şu ana kadar 500.000 destekçiden 48 milyon dolar topladı. Kickstarter kampanyası Kasım 2012’de kapatıldı ancak şirket kendi internet sitesinde bağışları kabul etmeye devam etti ve o günden bu yana, şu ana kadar devam eden en büyük kitle fonlama projesi haline geldi.

Oyun aslında tek bir deneyimi ikiye katlayan iki ayrı oyundan oluşuyor. Austin’deki ofis oyunun MMO yönü üzerinde çalışırken Manchester ofisi tek oyunculu bileşen Squadron 42’yi geliştiriyor. Star Citizen evrenine başlayan bir oyuncunun izleyeceği yol ise ilk önce Squadron 42’yi oynayarak Dünya Donanması’na katılması olarak öngörülüyor. Squadron 42 sona erdiğinde oyuncu Star Citizen evrenini açabiliyor. Eğer tek başınıza oynamaktan hoşlanmıyorsanız Squadron 42 bölümünü atlayıp doğrudan MMO’ya giriş yapabiliyorsunuz.

Star Citizen’ın dogfighting modülü Arena Commander ise bir süre önce çıkmıştı. Bağış yapan oyuncular sonunda Hangar güncellemesini yapıp uzay gezintisine çıkabiliyor, iki farklı arenada NPC’ler veya diğer oyuncularla savaşabiliyorlar.

Arena Commander şu anda Roberts Space Industries’in sitesinden satın alınıp indirilebiliyor, Star Citizen ise 2015 yılında Windows; Linux ve Mac için çıkacak. Şu an için konsol versiyonu planlanmış değil.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun