Oyun 29 KASIM 2015 / 14:00

Sony PS4 Remote Play'i PC'ye ve Mac'e getiriyor

PlayStation 4 oyunlarımızı artık PC üzerinden oynayabileceğiz. Elbette PS4 sahibi olmamız halinde...

Sony'nin çok fazla dikkat çekmeyen fakat aslında fazlasıyla iş görme potansiyeli bulunan Remote Play özelliğiyle PS4 oyunlarımızı kablosuz olarak PS Vita ve Xperia akıllı telefonlar üzerinden oynayabiliyoruz. PS Vita, kablosuz ağ üzerinden bağlandığı PS4'e hem "monitörlük" hem de joypadlik yapıyor. Bir nevi ev ağı içerisinde cloud gaming platformu oluşturuluyor. Harika, değil mi?
 
Sony bu Remote Play özelliği için PC ve Mac desteği sunmaya hazırlanıyor. Shuhei Yoshida'nın attığı tweet ile böyle bir şey üzerine çalıştıkları resmi ağızdan duyurulurken kontrollerin ne şekilde gerçekleşeceği merak konusu. Umuyoruz uygun oyunlara ayarlanabilir klavye tuşlarıyla fare desteği getirilir. Yoksa klavye ile konsola yönelik hazırlanmış olan oyunları oynamak bir hayli zor. Hele ki dokunmatik panelli, hareket algılayıcılı Dual Shock 4'ü klavyeyle taklit etmek bir hayli zor olacaktır. Belki de geliştirilen yazılımla beraber Dual Shock 4'ü PC'de resmi olarak kullanabiliyor oluruz. Ne dersiniz?
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun