Oyun 27 KASIM 2015 / 10:31

Sony 'PS 4 Remote Play' ile MAC'e ve PC'ye geliyor

Sony, Playstation 4 oyunlarını PC ve MAC platformlarında kullanılmasını mümkün kılan bir uygulama üzerinde çalıştığını duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde PlayStation 4 oyun konsolunun 30 milyon satış barajını aştığını duyuran Sony, üzerinde çalıştığını açıkladığı “Uzaktan Oynatma” özelliği ile PlayStation 4 oyunlarının PC ve MAC üzerinde de oynanabilmesine olanak sağlayacak.

The Verge'de yer alan habere göre Sony Worldwide Studios Başkanı Shuhei Yoshida, uygulama hakkında çıkan haberleri resmi Twitter hesabı üzerinden doğrularken, Sony’nin PC ve MAC platformları için geliştirdiği uygulama ile birlikte birçok kişinin PlayStation 4 oyunlarını kişisel bilgisayarları üzerinde oynabileceğini vurguladı.

Geçtiğimiz süreçte Remote Play PC adındaki uygumala sayesinde birçok bilgisayar kullanıcısı PlayStation 4 oyunlarını, bilgisayarlarında oynama şansı yakalamıştı. Sony’nin henüz geliştirme aşamasında olduğunu açıkladığı Uzaktan Oynatma özelliğinin, kullanıcılar tarafından ne zaman kullanılacağı hakkında net bir açıklama getirilmedi.

Shuhei Yoshida tarafından geliştirilme aşamasında olduğu açıklanan Uzaktan Oynatma özelliğinin, uygulama marketinde satışa sunulması bekleniyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun