Oyun 11 HAZİRAN 2013 / 16:06

Sony: "PlayStation Xbox'tan ucuz olacak"

Pazartesi günü Elektronik Eğlence Fuarında yeni Playstation 4’ün fiyatını açıklayan Sony, Microsoft’un yeni oyun konsolu Xbox One’dan 100 dolar daha ucuz olan PS4 ile rekabeti iyice zorlayacak.Kasım ayında ABD’de piyasa sürülecek olan Playstation 4 ile birlikte Sony, Microsoft’la olan rekabetinde öne geçmek için sert oynamaya başladı. Öncelikle Xbox One’ın fiyatının açıklanmasının ardından Playstation 4’ü 100 dolar daha ucuza piyasaya sürerek fiyat kozunu oynayan Sony, şirketin ABD ayağının başkanı ve CEO’su olan Jack Tretton’ın, ABD’de her yıl düzenlenen E3 fuarında ikinci el oyunların yasaklanması konusunda herhangi bir yaptırımda bulunmayacaklarını da belirtti. Elde edilen son bilgilere göre, Playstation 4’te hem ikinci el oyunlar çalıştırılabilecek hem de cihaz sürekli internet bağlantısı şartı olmadan kullanılabilecek.

Microsoft ise ikinci el ya da değiş tokuş edilen oyunlara yönelik yasaklamalar ve kullanıcıların sürekli çevrimiçi olması zorunluluğu gibi politikaları yüzünden çeşitli eleştiriler alıyor. Sony tarafından şu aşamada Playstation 4 için hazırlanan birçok oyun olduğu ve bunların God Of War, The Order:1866, Heavy Rain, Beyond:Two Souls gibi isimleri de içerdiği belirtildi. Sony Worldwide Stüdyoları Başkanı Shu Yoshida ise halihazırda 30’dan fazla oyunun geliştirildiğini ve 12 adet tamamen yeni oyunun da buna dahil olduğunu belirtti. Sony tarafından fuarda yapılan sunumda PS4’ün içindeki yongaların PC’lerinkiyle oldukça benzer olduğunu ve bu sayede küçük büyük birçok oyun geliştiricinin oyun konsoluna içerik üretebilmesine yönelik kolaylık sağlandığı ifade edildi.

Yıl sonu tatillerinden önce 21 ülkede satışa çıkması planlanan yeni Xbox ise içinde Kinect hareket algılayıcı yer alacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun