Oyun 17 ARALIK 2015 / 13:31

Riot Games Çinli Tencent firması tarafından komple satın alındı

League of Legends oyunu ile tanınan Riot Games artık Çinlilerin.

League of Legends... Şu anda Türkiye'nin en çok oynanan oyunlarından biri olan LoL, Türkiye'ye özel ofis açan ender oyunlardan biri olma özelliğini taşıyor. Ülkemize ciddi anlamda yatırım yapan ve önem veren oyun firmasının ön plana çıktığı alanlardan biri de elbette ki e-spor. Firma bugün Türkiye'de gerek internet kafe ölçekli, gerekse spor salonunu komple kapatacak kadar büyük ölçekli turnuvalar düzenliyor. Yapılan bu yatırım, e-spor alanında büyümeye sebep olurken aynı zamanda oyunlara insanların daha fazla önem vermesini sağlıyor.

Riot Games işte böyle bir firma. Firmanın tek oyunu League of Legends ve bu tek oyun firmayı, oyun yapım şirketleri arasında en ön sıralara çekmeye yetiyor.

Oyun şirketlerine yatırım yapmayı seven Tencent adındaki Çinli internet firması, Epic Games'in %40'ına ve Blizzard Activision'ın da ciddi bir oranına sahip. Riot Games'in hisselerini 2011'de büyük oranda satın alan Tencent, henüz gerçekleştirdiği hamleyle Riot'un %100'üne sahip oldu. SuperData'nın yaptığı araştırmaya göre Riot Games'in 2014'teki kazancı 1 milyar dolardan fazla. 

LoL'e 2016'da ciddi yenilikler geleceği de konuşulanlar arasında. Bir taraftan Blizzard da Heroes of the Storm ile bastırırken bakalım League of Legends'ın geleceği nasıl olacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun