Oyun 22 MART 2016 / 11:13

Playstation 5 mi geliyor?

Sony'nin Playstation 5 veya Playstation 4.5 gibi bir cihazın yapımı üzerine çalıştığı konuşuluyor.

Bir zamanlar yeni bir oyun konsolu satın aldığımızda bu konsol ile oynadığımız grafikler, en azından birkaç sene boyunca bilgisayarların ilerisinde olurdu. Bilgisayar konsoldaki grafik kalitesini yakalar, konsolu geçmeye başlamasıyla beraber konsolun da ömrü dolmaya başlardı. Şimdi ise durum biraz daha farklı. Playstation 4 ve Xbox One'ın çıkışına baktığımızda, oyunlarının görüntü kalitelerinin o tarihlerdeki bilgisayarların bile gerisinde kaldığını görüyoruz. Özellikle yeni nesil konsollarda 4K desteğinin bulunmaması, pek çok konsol meraklısını ve teknoloji severi şaşırtmıştı.

Kotaku'nun bazı geliştiricilerden aldığı bilgiye göre Sony, yeni bir konsol üzerine çalışıyor. Yeni konsolun "geliştirilmiş" bir sürüm olacağı söyleniyor. Yani bu durumda Playstation 4.5 veya Playstation 4S gibi model olacağını söyleyebiliriz. Yeni Playstation modelinin amacının Playstation VR ve 4K'yı kaldıracak donanımı sunabilmek olduğu konuşuluyor. 4K desteği hali hazırda büyük eksiklikken, Sony'nin gümbür gümbür gelen VR furyasının da gerisinde kalmak istemeyeceğini düşünüyoruz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun