Oyun 25 KASIM 2015 / 12:16

PlayStation 4 30 milyon satış rakamını aştı

Konsol pazarındaki yoğun rekabet ortamı devam ederken, Sony yaptığı açıklama ile PlayStation 4 satış rakamının 30 milyonu aştığını duyurdu.

Sony Computer Entertainment Inc., PlayStation 4bilgisayar eğlence sisteminin dünya çapındaki toplam satışlarının 22 Kasım itibarıyla 30,2 milyon adedi aştığını açıkladı.

PS4 platformu, sürdürdüğü hızlı gelişim ile, cazip eğlence deneyimleri sağlama temelini daha da güçlendiriyor. Kullanıcılar, bu sevilen platform üzerinde disklere kayıtlı veya dijital olarak indirilen oyunlardan PlayStation Plus üyelik hizmeti, video, müzik ve TV içeriği akıtım uygulamaları gibi PlayStation Network üzerinde bulunan çeşitli hizmetlere kadar çok sayıda sunum arasından seçim yapabiliyorlar. İçerik ve hizmetler daha da zenginleştikçe, dünyanın dört bir yanındaki 30,2 milyon PS4 sahibi oyun ve eğlence içeriklerinin başında daha fazla zaman geçiriyor.

Microsoft ve Nintendo, Xbox One ve Nintendo Wii U'nun satış rakamları konusunda bilgi vermezken, tahmini olarak 15 milyon ve 10 milyon bandında satış rakamlarından bahsediliyor. PlayStation 4'ün yakaladığı başarıya karşı, Microsoft ve Nintendo'nun satış rakamlarını artırmak için nasıl bir yol haritasını izleyeceğini ilerleyen günler belirleyecek. 

Sony Computer Entertainment Inc. Başkan ve Global CEO’su Andrew Housesürdürdükleri büyük başarıyla ilgili görüşlerini “Dünyanın dört bir yanındaki oyun severlere, iki yıl önceki lansmandan bu yana oyun oynamak için en iyi yer olarak PS4’ü seçmeyi sürdürdükleri için gerçekten minnettarız. Kendimizi, kullanıcılara heyecan verici oyun ve eğlence hizmetleri sağlamaya adıyoruz. Ortaklarımızın desteği sayesinde, PS4 oyun ve interaktif eğlencede inovasyon açısından temel platform olmaya devam ediyor.” sözleriyle ifade etti.