Oyun 04 ARALIK 2014 / 16:40

PlayStation 20. yaşını kutluyor

Sony, 3 Aralık 2014 tarihinde, orijinal PlayStation'ın 3 Aralık 1994'te piyasaya sürülüşünün 20. yıl dönümü anısına piyasaya sürülecek olan PS4'ün özel bir sürümü olan "PlayStation4 20. Yıl Sürümü"nün duyurusunu yaptı. 20. yıl sürümünden dünya çapında piyasaya, orijinal PlayStation'ın piyasaya sürülüş tarihini temsilen sadece 12,300 adet sürülecek.

Sınırlı sayıda üretilen PS4 sürümü ve beraberinde verilen tüm aksesuarlar "Orijinal Gri" renkte ve özel bir hatıra kutusunda paketlenmiş şekilde sunulacak. Özel sürüm PS4, Türkiye pazarı için de sınırlı sayıda getirilecek, ancak satışa sunulmayarak yalnızca özel etkinlikler için kullanılacak. Etkinlikleri takip eden şanslı oyuncular bu özel ürüne sahip olma fırsatı yakalayacaklar.

Orijinal PlayStation sistemi, daha önce ev konsollarında hiç görülmemiş yüksek çözünürlüklü gerçek zamanlı 3D bilgisayar grafikleri işleyebilme kabiliyetinin yanı sıra sunduğu zengin ve heyecan verici oyun portföyü ile beğeni kazanmıştı. PlayStation, endüstride adeta bir devrim yaratarak, video oyun tarihinin, dünya çapında toplam 100 milyon adetlik satış rakamına ulaşan ilk ev konsolu oldu.1 Teknoloji harikası bir bilgisayar eğlence sistemi olan orijinal PS, dünya genelindeki kullanıcılarına çığır açan oyun deneyimleri sunmayı başardı ve bu konsept, sonradan piyasaya sürülen her PlayStation platformuna aktarıldı."PlayStation4 (PS4) 20. Yıl Sürümü", son yirmi yılda piyasaya sürülen tüm PlayStation platformlarına ilham kaynağı olan, orijinal PlayStation'ı andıran çok özel bir model. Sony Computer Entertainment Şirketinin Başkanı ve Grup CEO'su, Andrew House, PS4'ün, kıdemli PlayStation hayranları için oldukça nostaljik bir deneyim sunarken, orijinal konsolunu hiç kullanmamış olanlara ise yepyeni bir deneyim vaat ettiğini söyledi. House sözlerini şöyle sürdürdü:

"‘PlayStation4 (PS4) 20. Yıl Sürümü’, son yirmi yıldır bize muazzam derecede destek veren tüm hayranlarımız, yayıncılarımız ve iş ortaklarımıza duyduğumuz takdir ve şükranın bir ifadesidir. Birlikte daha nice yıllar boyunca PlayStation'ın geleceğini tasarlayıp inşa ederken, onların desteklerinin devamını bekliyor olacağız. Oyuncular için dünya çapında en iyi oyun deneyimlerini ve oyun oynamak için en iyi platformu sunma yönündeki taahhüdümüze sonuna kadar sadık olmaya devam edeceğiz."
ETİKETLER : playstation 4 Sony
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun