Oyun 04 HAZİRAN 2014 / 09:30

Oyundu gerçek oldu

Tüm dünyada ve ülkemizde milyonlarca takipçisi bulunan efsane internet oyunu Knight Online, Türkiye’deki 10. Yılına özel olarak 2. Klan turnuvasını yurdun dört bir tarafından gelen oyun severler ile tüm gün süren; dans, müzik ve eğlence dolu bir etkinlikle kutladı. Canlı kutlamayı 40bin kişi çevrimiçi izledi
Etkinlikte; yıllardır oyun arkadaşı olan ve birbirlerinin yüzünü görme fırsatı bulamayan oyuncular, sanal dünyada kurdukları dostlukları pekiştirme ve Knight Online yetkilileri ile bir araya gelme şansına sahip oldu
Efsane internet oyunu Knight Online’ın Global Yayıncı Kuruluşu NTT Game, oyunun Türkiye’deki 10. Yılına özel olarak 2. Klan turnuvasını benzeri görülmemiş bir etkinlikle kutladı. Türkiye’ nin dört bir yanından gelen oyun severlerin geniş katılımıyla gerçekleşen etkinlik, oyun dünyasının kalbinin İstanbul’da atmasını sağladı. 1 Haziran Pazar günü, İstanbul Fulya’ daki Yapı Endüstri Merkezi’ nde gerçekleşen, 2. Klan turnuvası etkinliğinin birincisi olan takım, üç aşamalı mücadelenin ardından kupayı ve 10 bin liralık büyük ödülü alan “Secret” Klan ekibi oldu.
Sanal Dostluklar Gerçeğe Taşındı…
Sabah saat 10:00 ‘dan akşamın ilerleyen saatlerine kadar süren etkinlikte oyun severler, Knight Online yetkilileriyle sohbet etme ve oyuna dair görüşlerini paylaşma imkanı buldu. Oyunun geliştirilmesi ve oyun sektöründeki sorunların giderilmesi için bu tarz etkinliklerin daha sık yapılması gerektiğini söyleyen oyun severler, birbirlerinin yüzlerini dahi görmeden kurdukları sıkı arkadaşlıkları gerçeğe taşıma şansı buldukları için firma yetkililerine teşekkür etti. NTT Game Avrupa ve Türkiye Operasyon Müdürü Serhan Kazar, “Bu etkinlikle; Türkiye’ye gelişimizin 10. yılını oyuncularımız ve çevrimiçi oyunlara ilgi duyan dostlarımızla birlikte kutlama, onlarla beraber samimi ve güçlü bir iletişim kurabilme imkanı bulduk. Oyuncularımıza yalnız olmadıklarını hissettirebilmek, onları yakından tanıyabilmek ve dinlemek, birlikte daha büyük hedeflere ulaşmak için neler yapabileceğimizi konuşabilmek bizim çok değerli ve önemliydi. 2. Klan Turnuvasını kazanan “Secret” Klan ekibini tebrik ediyoruz. Bu etkinlik bizlere oyuncular arasındaki dayanışmayı ve dostluğu bir kez daha gösterdi. Günün sonunda asıl kazanan dostluk ve dayanışma oldu” dedi.
İnternet üzerinden 40 bin kişi izledi
Türkiye’nin dört bir köşesinden yoğun bir katılımın olduğu etkinliğe gelme imkanı olamayan oyun severler için, internet üzerinden canlı yayın yapıldı.. NTT Game Türkiye ve Avrupa Operasyon Müdürü Serhan Kazar; ”Knight Online ailesi olarak aslında, ailemizin çok küçük bir bölümünü bu etkinlikte bir araya getirebildik. Etkinliğe gelemeyen oyun severler içinde internet üzerinden canlı yayın yaparak bu atmosferi yaşamalarını sağlamaya çalıştık. Etkinliğimizi internet üzerinden 35 bin kişi izledi” açıklamasında bulundu.
Yapı-Endüstri Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlik kapsamında katılımcılar için büyük sürprizler de hazırlandı. Türk Rap müziğinin önemli MC’ lerinden Sansar Salvo, Kamufle ve Anıl Piyancı sahneye çıktı. Bunun yanında ışıklı sahne şovları ve Dj Hırs’ın müzikleriyle coşan oyun severler, dans performansları eşliğinde eğlence ve oyun dolu saatler yaşadı.
Birinci  ekip 10 Bin TL ödülün sahibi oldu
Türkiye’deki 10. yılını görkemli bir etkinlikte kutlayan Knight Online oyunu içinde kurulan dostluklarda çok değerli. Etkinlikte Knight Online’ı yıllardır oynayan ve birbirlerinin yüzlerini görmeden dostluk kuran oyun severler,dostluklarını gerçeğe taşıma fırsatı da buldu. 2. Klan turnuvası etkinliğinde, 50 üyesi olan Klanların, en iyi 10 oyuncusu turnuva alanında Klanlarını temsil ederken, geride kalan 40 Klan ise turnuvaya evlerinden katıldı. 12 sunucuda yapılan ön elemelerin ardından ikinci turda mücadele eden 16 Klan arasından finallere katılmaya hak kazanan ve Turnuva Şampiyonu olan Secret adlı klan ekibi, birincilik kupasını ve 10 bin TL’lik para ödülünü, NTT Game Avrupa ve Türkiye Operasyon Müdürü Serhan Kazar’ın elinden aldı. Ödül töreninin ardından akşamın ilerleyen saatlerine kadar devam eden partide, oyun severler zaferlerini dans ederek ve Dj Hırs’ın müzikleriyle eğlenerek kutladı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun