Oyun 13 AĞUSTOS 2014 / 10:34

Oyuncuların hesapları artık daha güvenli

NTT Game, 20 milyondan fazla kullanıcısı bulunan oyun Knight Online için 100 bin Dolarlık çevrimiçi güvenlik yatırımı gerçekleştirdi.Türkiye’deki online oyunseverler arasında popüler olan Knight Online hesap güvenliği konusunda büyük bir yatırım gerçekleştirdi.

Kullanıcıların hesaplarını güvence altına alan OTP (One Time Password) sistemi ile, kullanıcı bilgilerini ele geçiren korsanların, hesap üzerinde işlem yapmalarını engelliyor.
 NTT Game Türkiye ve Avrupa Operasyon Müdürü Serhan KAZAR, yeni güvenlik sistemi ve yatırım hakkında: “OTP sistemi, oyuncuların hesap bilgilerine tanımlı ve tek kullanımlık şifre üreten bir program olup 100 bin Dolar’lık önemli bir yatırımla oyuncularımızın hizmetine tamamen ücretsiz olarak sunulmuştur. OTP sistemi sayesinde, oyundaki hesap güvenliği en üst seviyeye taşındı. Kullandığımız bu yeni sistemde kullanıcı sayısına göre aylık yaptığımız bazı ödemeler var ve bu rakam şu an için aylık 15 bin – 20 bin Dolar arasında. Ayrıca programın ilk kurulumunda ve kullanıcı IP adresi değiştiği zaman aktif edilebilmesi için gönderdiğimiz SMS’lerin de bize ayrıca maliyeti oluyor. NTT Game olarak tüm bu maliyetleri üstlendik ve oyuncularımıza bu servisi tamamen ücretsiz olarak sunduk. Kullanıcılarımızın hesaplarına koruma garantisi vermek, oyuna olan güveni de arttırdığı gibi oyuncuların da bizim güvenlik konusundaki hassasiyet ve titizliğimizin farkına varmasını sağladı” dedi.

Sistem nasıl çalışıyor?

Tek kullanımlık şifre ile çalışan güvenlik sistemi OTP (One Time Password) ile, NTT Game oyuncularının Knight Online için aylarca geliştirdikleri oyun karakterlerinin, internet üzerinden çalınmasının ya da kötü niyetli kişiler tarafından kullanılmasının önüne geçilerek hesap güvenliği sağlanıyor. Kullanımı ise;

1) NTT Game oyuncularının hesaplarını güvence altına alması için, öncelikle ücretsiz OTP servisine http://otp.nttgame.com adresinden kayıt olmaları gerekiyor.

2) Kayıt işlemlerini tamamlayan kullanıcılar AnyOTP programını tercihe bağlı kişisel bilgisayarlarına veya akıllı telefonlarına kurabilirler.

3) AnyOTP programını, cep telefonlarına gelen mesajdaki kodu kullanarak aktif eden kullanıcılardan programa ilk giriş yaptıklarında bir şifre oluşturması isteniyor. (Bu şifre AnyOTP programı her çalıştırıldığında kullanıcılardan istenecektir.)
ETİKETLER : knight online otp
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun