Oyun 15 NİSAN 2014 / 13:17

Oyun geliştiriciler hazırlandı

Türkiye ve Orta Doğu’da sürdürdüğü iş ortaklıklarıyla bölgenin lider ödeme sağlayıcısı olan PaybyMe, Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Laboratuvarı ve Turkcell Geleceği Yazanlar sosyal sorumluluk projesinin birlikte gerçekleştirdiği Geleceği Yazanlar Mobil Oyun Atölyesi’nde oyun geliştiricilerle buluştu.
8 Mart – 12 Nisan tarihleri arasında, 6 haftalık uzun bir çalışma sürecinin ardından 13 Nisan Pazar günü PaybyMe’nin de katılımıyla sonlanan bu projede oyun geliştiriciler, oyun ekonomisi ve monetizasyon konularının yanı sıra, ödeme sistemleri konularında detaylı bilgi sahibi oldular.
PaybyMe Satış Yöneticisi Kutay Peker tarafından katılımcılara sunum süresince Türkiye ve Ortadoğu’da tercih edilen ödeme yöntemleri, alternatif ödeme sistemlerinin oyun geliştiricilere sağladığı faydalar, oyuncuların ödeme alışkanlıkları ve ortalama ödeme tutarları gibi konularda detaylı bilgiler verildi. PaybyMe Operasyon Direktörü Zehra Aydoğdu ise katılımcıları geleneksel ödeme yöntemleri, yeni nesil ödeme çözümleri ve yeni nesil ödeme metotlarına ihtiyaç duyma nedenleri hakkında bilgilendirdi.

Genç oyun geliştiriciler bu oturumlar sayesinde, ileride ürünlerini son kullanıcıyla buluşturdukları zaman ürünlerini nasıl monetize etmeleri, hangi ödeme metodunu kullanıcılarına sunmaları ve bu metotları seçerken nelere dikkat etmeleri gerektiğiyle ilgili birçok anahtar fikir edinmiş oldu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun