Oyun 04 ŞUBAT 2016 / 15:01

Nintendo hedef büyütüyor

Mobil oyun konusunda hummalı çalışmalar gerçekleştiren Nintendo'dan yeni oyunlar ile ilgili çarpıcı bilgiler geldi.

Önümüzdeki Mart ayında mobil dünyasına Miitomo adlı oyun ile giriş yapmayı planlayan Nintendo'nun, mobil taraftaki planları da yavaş yavaş şekilleniyor. IGN'de yer alan habere göre Nintendo, Miitomo'dan sonra geliştireceği mobil oyunlarda oyunseverlerin aşina olduğu karakterlere yer verecek.

Çeyrek sonuçlarını değerlendildiği toplantıda konuşan CEO Tatsumi Kimishima, Nintendo'nun mobil taraftaki planlarından bahsederken, üzerinde çalıştıkları yeni oyunlarda oyunseverlerin tanıdığı karakterlerin yer alacağını doğruladı. Nintendo'nun ilerleyen dönemde Super Mario, Zelda ve Donkey Kong mobil oyunları üzerine çalışması beklenirkenoyunların sosyal ağ oyunlardan çok, senaryoya sahip, tam teşekküllü oyunlar olacağını ifade ediliyor. Bu sayede oyunseverlerin Mario gibi sevilen ve kült hale gelmiş karakterlerle tekrar buluşmanın keyfini çıkaracağına inanan Kimishima, Nintendo'nun mobil tarafta elini güçlendireceğine inandığının altını çiziyor. 

Bunun yanı sıra yıl içerisinde çıkacak oyun sayısı hakkında bilgiler de veren Nintendo yetkilileri, bir yıl içerisinde beşten fazla oyun üzerinde çalışmayacaklarını belirtirlerken, buna sebep olarak geliştirdikleri oyunlara daha fazla özen göstermek istemelerini gösteriyorlar.