Oyun 04 MART 2016 / 09:40

Nintendo 3DS'e SNES oyunları geliyor

Nintendo'nun taşınabilir konsolu 3DS, bundan böyle eski SNES oyunlarını çalıştırabilecek.

Super Nintendo Entertainment System... Bir dönemin efsane konsollarından olan SNES, gelmiş geçmiş en iyi platform oyunlarından olan Super Mario World oyununu da bünyesinde barındırıyordu. Hatırlarsanız Türkiye'de bir TV kanalına telefonla bağlanarak, telefonla bu oyunu oynayabiliyorduk. Nintendo, SNES oyunlarını yeni nesil Wii konsoluna getirmiş olsa da güncel taşınabilir konsolu 3DS'te oynamak resmi olarak mümkün değildi. Nintendo, bu oyunları Super Mario World, F-Zero ve Pilotwings oyunlarını Nintendo E-Shop'tan satın alınabilir hale getiriyor.

Fakat bir de kötü haberimiz var. Bu oyunlar, sadece Nintendo'nun geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen "yeni" 3DS'te çalışabiliyor. Eski nesil 3DS'ler maalesef bu yeni oyunları satın alıp oynayamayacaklar. Bu noktada Super Marior World meraklılarının konsollarını yenilemesini tavsiye edebiliriz. Klasik oyunların fiyatı 8 dolar olarak belirlenmiş. Biraz pahalı gibi...

Şirket önümüzdeki haftalar içerisinde yeni SNES oyunlarının ekleneceğini de duyurdu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun