Oyun 07 AĞUSTOS 2015 / 14:47

Masaüstünüzü Illidan Stormrage ile şenlendirin

Legion ile geri dönen Illidan Stormrage'i bilgisayarımızın masaüstüne hareketli duvar kağıdı olarak getiriyoruz.

WarCraft 3'ün, Burning Crusade'in, Heroes of the Storm'un ve yeni çıkacak Legion'un sevilen karakteri Illidan Stormrage, pek çok oyun sever tarafından gelmiş geçmiş en karizmatik oyun karakterlerinden biri olarak gösteriliyor. Özellikle Legion'ın açıklanmasıyla beraber kafayı yiyen ben, masaüstüme duvar kağıdı olarak Legion'un sayfasındaki Illidan videosunu yerleştirmeyi başardım. Sosyal medyada masaüstümün videosunu paylaştıktan sonra yığınla adamın "NASIL YAPTIN?" diye atlamasıyla beraber ben de bu rehberi hazırlamaya karar verdim.Öncelikle arkaplan yapacağımız videoyu görelim; ama indirmeyelim:

Blizzard'ın Legion için hazırladığı video görseli

Şimdi masaüstü arkaplanda çalışabilmesi için videoyu WMV formatına dönüştürmemiz gerekiyor. Sizin için çevirdim, buyrun indirin:

Illidan videosunun .wmv formatına dönüştürülmüş halini indirmek için tıklayın

Bu videoyu masaüstümüzün arka planında kullanmak için ekstra bir yazılıma ihtiyacımız var. Windows 10 kullanıcısı olarak ben, Deskscape 8'i kullanmaya karar verdim. 30 gün deneme sürümü olan yazılımı isterseniz 10 dolara satın da alabilirsiniz.

Deskscape 8'i indirme sayfasına gitmek için tıklayın

Deskscape'i indirdik, bilgisayarımıza kurduk. Deskscape'i açıp, indirdiğimiz videoyu Deskscape penceresine sürükleyip bırakıyoruz. Wallpaper'ımız sayfanın en altında beliriyor.Videoyu seçip sağ alt köşedeki "Apply to all my monitors" tuşuna bastığımız anda Illidan abimiz masaüstünde yerini almadı. Fakat muhtemelen en / boy oranı bozuk bir şekilde... Adjust sekmesine gelip "Centre" seçeneğini tercih edersek "çektirme" Illidan videosu normale dönecektir.Video çalışmadı mı? Masaüstü komple simsiyah mı oldu? O zaman hemen K-Lite Codec Pack indirip kuruyoruz:

K-Lite Codec Pack indirme sayfasına gitmek için tıklayın

Şimdi yeniden Deskscape'i açıp, videoyu yeniden seçip, yeniden Apply to all my monitors'e tıklayın. Wallpaper'ınız hayırlı olsun!

Alternatif yazılım

Eğer Deskscape'e para vermek istemiyorsanız Dream Scene Activator'ı kullanarak da yapabilirsiniz. Tavsiyem yine de Deskscape'i kullanmanız yönündedir.

Not: Dream Scene Activator'ü kullanabilmek için sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır" seçeneğini tıklamalısınız.

Dream Scene Activator'ı indirmek için tıklayın

Masaüstünüzün yeni halini beğendiniz mi? O zaman bu yazıyı arkadaşlarınızla da paylaşın ki onlar da bu rehberden faydalanabilsinler.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun