Oyun 15 AĞUSTOS 2016 / 10:16

League of Legends Türkiye Büyük Finali sonuçlandı

League of Legends Şampiyonluk Ligi Türkiye Büyük Finali sonuçlandı. Ülker Sports Arena’da gerçekleşirken etkinlikte kupaya uzanan takım Dark Passage oldu.

League of Legends Şampiyonluk Ligi’nde sezonun en iyi takımı belli oldu. Riot Games tarafından hayata geçirilen League of Legends Şampiyonluk Ligi’nde, League of Legends Türkiye Büyük Finali, bu yıl da Ülker Sports Arena’da düzenlendi. Senfoni orkestrası konseri ile başlayan etkinliği 12 bine yakın seyirci izledi. Beş maç üzerinden gerçekleşen büyük finalin ilk maçının galibi Dark Passage oldu. İkinci maçı da rakibine karşı net bir üstünlük kurarak kazanan Dark Passage, üçüncü maçta gösterdiği üstün performansla bir kez daha kazanan taraf oldu ve 3-0’lık skorla şampiyonluğu göğüsleyen taraf oldu. Türkiye Büyük Finali bu yıl Digiturk’le TV ekranlarına taşınırken, Twitch ve YouTube üzerinden de izleyicilerle buluştu. 


 
Lig aşaması, çeyrek final ve yarı final aşamalarının ardından finale yükselen en iyi iki takımın mücadele ettiği dev etkinliğin galibi Dark Passage, ülkemizi IWCQ’da temsil etmek üzere Brezilya’ya giderek Dünya Şampiyonası’na katılmak için mücadele edecek.