Oyun 20 AĞUSTOS 2014 / 13:45

Kaspersky Lab sizi beyin jimnastiğine çağırıyor

Kaspersky Lab, Mensa ile yaptığı işbirliğiyle Sachin Tendulkar ve Scuderia Ferrari’nin yardımıyla Global Think Test (Küresel Düşünme Testi)’de bulunmaya davet ediyor.

Kaspersky Lab, zeka oyunlarına ilgi duyan tüm kullanıcıları online platformda dünya çapında bir yarışa davet ediyor. Yarışma 6 Eylül’e kadar sürecek. Yarışı en kısa zamanda ve en yüksek puanı alan kişi kazanacak ve şampiyon 25 bin dolarlık para ödülüne sahip olacak. Kazanan, 7 Eylül 2014 tarihinde ilan edilecek.

Kaspersky uzmanları online dünyada giderek artan tehditlere karşı kullanıcıların daha hızlı,etkili ve doğru kararlar almaları için beynin eğitilmesi gerektiğini ve yarışmayı bu amaçla düzenlediklerini belirtiyorlar. Yarışma, katılımcıların birleştirme ve hesap yapma becerilerini artırmak için oluşturulan çeşitli online akıl oyunları, sınavlar ve bulmacalardan oluşuyor.

Kaspersky Lab Başkanı ve CEO'su Eugene Kaspersky konuyla ilgili; “Tetikte olmak ve odaklanmak, bilgisayar oyunlarını kazanmanızı sağlayabilir. Aynı zamanda siber suçluları köşeye sıkıştırmanıza da yardım edebilir. Yalnızca tetikte olarak pek çok tehdidi engelleyebiliriz. Eğer bir şey gerçek olamayacak kadar iyiyse, muhtemelen gerçek değildir. Pek çok durumda bir sitenin sahte olduğunu gösteren işaretler bulunur. Eğer dikkatinizi toplamak için eğitim gördüyseniz, bu tür siteleri kolaylıkla fark edebilirsiniz” dedi.

Global Think Test’in birçok marka tarafından desteklendi. Mensa katılımcıların bilişsel becerilerini test etmesine yardımcı olacak yarışma, zeka oyunu ve IQ sorusu, gibi destekleri gerçekleştirdi.

Ferrari, katılımcıların düşünme becerilerini geliştirirken motor sporlarının devamını sağlamak için oyunlar, bulmacalar ve video testleri şeklinde özel olarak tasarlanmış Ferrari Formula 1 ile ilgili içerikler hazırladı. Ayrıca Ferrari; Fernando Alonso ile Kimmi Räikkönen’in imzaladığı bir çift yarış eldiveni ve ücretsiz Abu Dabi Formula 1 Grand Prix’ine seyahat gibi ödüller de sunuyor.

Scuderia Ferrari Operasyon Araştırma Departmanı Başkanı Neil Martin, “Formula 1'in amansız rekabetinde olduğu gibi, tehditler giderek daha karmaşık hale gelirken, çevrimiçi güvenlik sahibi olmak da sürekli değişen bir tablo halini alıyor. Online platformlarda harcadığımız zamanı artmaya devam ederken, bu ortamın yanında getirdiği potansiyel tehditler konusunda daha da fazla tetikte olmamız gerekiyor. Temel insan içgüdülerinin cezai kazanç amacıyla sömürüldüğü bu ortam için yeni beceriler gerekli. Kaspersky’nin Ferrari Formula 1 içeriğiyle birleşen Global Think Test, online topluluğun kendilerini korumayı öğrenirken meydan okuyabileceği cazip bir yol, böylece online güvenlik söz konusu olduğu zaman, yarışa bir adım önde başlayabiliyorsunuz” diye konuştu.

Eski kriket oyuncusu Sachin Tendulkar ise kendi projelerini ve video sorularını sunuyor. Sachin’in kişisel Sudoku yarışması “Tendulko”yu kazanan kişi, yeterli puanı kazanıp sayı tahtalarında üst sıralara tırmanarak Tendulkar’dan imzalı bir kriket sopası kazanma şansına sahip oluyor.

Yarışma katılan herkes Kaspersky Internet Security-Çoklu Cihaz güvenliği çözümünün deneme sürümüne sahip olabilecek.

Global Think Test gününe kayıt olmak için:

http://www.globalthinktest.com

 

 

 

 

 

 

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun