Oyun 17 MART 2016 / 16:41

Heroes of the Storm'un yeni kahramanı belli oldu: Dehaka

Blizzard, HotS için yeni kahramanının duyurusunu gerçekleştirdi. Dehaka, bir StarCraft - Warrior kahramanı olacak.

HotS'un yeni güncellemesinde hangi kahramanın yer alacağı nihayet belli oldu. StarCraft evreninde Zerg tarafında yer alan Dehaka, cesetlerden özüt toplayarak bunları ordusunun evriminde kullanmakla kafayı bozmuş bir yaratık. Heroes of the Storm'da Warrior türünde olacağı söylenen Dehaka'nın oldukça ilginç yetenekleri bulunuyor.

Herhangi bir binek kullanamayan Dehaka, oyuncuların içerisine girdiğinde görünmez olmasını sağlayan yerlere (çalı çırpı diyelim) teleport olabiliyor. Ölen kahramanların ve minyonların özütlerini toplayarak canını doldurabilen Dehaka, Q özelliği ile rakiplerinin birine yapışıp arkasınından sürükleyebiliyor. W özelliği ise minyonların ve kahramanların arasından geçmesini mümkün kılarken, çevresindekilere hasar da veriyor. E özelliği ile ise yerin dibine girip 2 saniye bekliyor; bu süre esnasında hasar verilemiyor.

Heroic yeteneklerine baktığımızda ise Isolation yeteneğinin ilginçliğiyle karşılaşıyoruz. Bir kahramanı hedef aldığımız bu yetenek, hedefteki kahramanın yüzde 30 canını 3 saniyede götürüyor ve Silence etkisi bırakıyor. 6 saniye boyunca da rakip, kendi müttefiklerini ve onların görüş alanlarını göremiyor. Yine bu altı saniye boyunca kendi görüş alanı da bir hayli düşüyor. Bu yeteneği yiyen bir rakibin 6 saniye boyunca saçma sapan ortalıkta dolaşacağını öngörüyorum. İzlemesi de keyifli olacak.

Diğer Heroic yeteneği Adaptation ise kullanıldıktan 5 saniye sonra yenen tüm hasarın yüzde 60'ının Dehaka'ya can olarak geri getiriyor. Bu yetenek, Dehaka'ya tanklık için büyük avantaj sağlayacak.

Dehaka, gerek sürüklemesiyle, gerek Isolation'ıyla, gerek direkt olarak "Bush" dediğimiz alanlara teleport olabilmesiyle çok ilginç bir kahraman olacak. Takımlara ne gibi katkılar sağlayabileceği merak konusu.

Yeni kahramanın önümüzdeki hafta bir güncellemeyle yayımlanması bekleniyor.

Bonus: Dehaka'nın StarCraft 2'deki seslerine dikkat. Dehaka'yla oynarken biraz sinir bozucu olabilir. Biraz WoW'daki Klaxxi üyelerini andırıyor sanki...

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun