Oyun 04 ARALIK 2013 / 19:17

GranTurismo 6 turnuvası düzenlendi

Sony, otomobil yarışı tutkunlarının heyecanla beklediği ve tüm dünyayla birlikte 6 Aralık’ta piyasaya sunulacak efsane Gran Turismo serisinin 6. oyunu için özel bir turnuva düzenledi. Gran Turismo turnuvasında birinciliği Kaan Özdoğan, ikinciliği Burak Erten, üçüncülüğü ise Dünya Yıldızı aldı. Oyun içi özellikler hakkındaki bütün detaylar, çıkış tarihi olan 6 Aralık’tan önce açıklandı. 4 Aralık Çarşamba günü The Game’de düzenlediği GT6 etkinliği ile ilk test sürüşüne Red Bull sporcuları Yağız Avcı ve Bahadır Gücenmez de katıldı.

 1.200’den fazla araç var
GT6’da aralarında güncel FIA GT3 kategorisi yarış otomobillerinin, 2011 model Pagani Huayra gibi süper otomobillerin, 1957 model BMW 507 gibi klasiklerin ve 2013 model Ford Focus ST gibi hızlı yol otomobillerinin bulunduğu, detaylarına çok büyük özen gösterilerek modellenmiş 1.200’den fazla araç bulunuyor.“Drive the Future” sloganıyla yola çıkan Vision Gran Turismo projesiyle de önümüzdeki yıl periyodik olarak özel araçlar oyuna eklenecek. Audi, BMW ve Mercedes gibi dünyanın önde gelen otomobil üreticilerine ek olarak Nike gibi firmalar da otomotiv sektörünün geleceğine yön verebilecek konsept modeller şekillendirmek adına PDI ile güçlerini birleştirdi.

Ascari, Silverstone, Brands Hatch, Mt. Panorama ve Willow Springs gibi pistlerin de oyuna eklenmesinin yanında GT6, pistleri gerçek hayata oranla 1 cm veya daha az bir sapmayla sanal dünyaya aktarılıyor.Araçların çok daha iyi görünmesi ve daha gerçekçi tepkiler vermesiyle GT6’yı bir kez denediniz mi, artık geri dönüş olmayacak. Oyun içi kredilerle aerodinamik parçalar ve 188 türeve sahip 82 tip jant satın alabilir. Pilot avatarınız için de birçok seçenek mevcut. Yarış ekipmanları oyun içi kredilerle satın alınabiliyor. Bu ekipmanlar 925 farklı renge sahip 34 tip kasktan ve 852 farklı renge sahip 28 tip yarış tulumundan oluşuyor.

Pist editörü GPS bilgilerin kaydedecek
Güncellemeyle oyuna eklenecek gelişmiş Pist Editörü özelliğiyle oyuncular kendi pistlerini tasarlayabilecek. Yeni GPS Kaydedici fonksiyonuysa akıllı telefonlardaki bir uygulamayla kullanılacak. Bu fonksiyonla sürücüler kendi araçlarındaki GPS bilgisini kaydedecek ve bu rota bilgilerini oyuna bir pist olarak aktarabilecek. GPS Göstergesi, GT6’daki araçların gerçek hayattaki gerçek bir pistteki verilerini kullanıyor. Bu bilgiler, pistte attığınız turun sanal tekrarının oyuna aktarılmasına olanak sağlıyor.

Sürüş deneyiminizi kaydedebileceksiniz
Gelecek bir güncellemeyle eklenecek veri kaydedici özelliği, oyun tekrarının kaydedilmesiyle hız, motor devri, gaz tepkileri, vites ve direksiyon açılarının grafik olarak görüntülenmesini sağlıyor. Bu detaylı bilgilerle nerede zaman kaybettiğiniz görebilecek ve her turda zamanınızı iyileştirebileceksiniz.

1litrelik yarış
Bütün bir yarışı tamamlayacak bir zamanınız yoksa ama gününüze bir GT6 katmak istiyorsanız, bir stadyumda direkleri devirdiğiniz veya 1 lt yakıtla en uzağa gitmeye çalıştığınız küçük Kahve Molası etkinlikleri tam size göre. Bu etkinlikleri istediğiniz kadar oynayabilirsiniz. Sadece randevunuza geç kalmayın.

Çevrimiçi yarış
GT6, oyuncuların kendi kulüplerini oluşturmaları, forumlarda iletişim kurmaları ve kendi üyeleri için yarış etkinlikleri organize edebilmeleriyle şimdiye kadarki en derin çevrimiçi yarış deneyimini sunacak. Gruplar kapalı özel kulüpler veya herkesin dahil olabileceği açık kulüpler olarak şekillenebilir. Açık Lobi ise 16 oyuncunun çevrimiçi olarak birbiriyle yarışmasına olanak sağlıyor.


Gran Turismo’nun 15. yılı kutlanıyor

Polyphony Digital Inc Başkanı ve Gran Turismo serisinin yaratıcısı Kazunori Yamauchi,  “GT6’nın satışa sunulmasıyla Gran Turismo’nun 15. yılını kutluyoruz. GT6 standartları belirleyerek gerçek ve sanal yarış arasına belli belirsiz bir çizgi çekiyor. GT6, yaşamı süresince onu geliştirebileceğimiz ve yeni içerikler ekleyebileceğimiz daha esnek ve genişleyebilir bir yapıya sahip” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun