Oyun 28 ŞUBAT 2013 / 15:02

Futbola "pixel perfect" estetiği geldi

Futbola "pixel perfect" estetiği geldi

Futbol hiçbir zaman sadece futbol olmadı. Tart Games tarafından tasarlanan Kixel, gerçek zamanlı oyun kurgusuyla futbolseverlere farklı bir oyun deneyimi yaşatmayı amaçlıyor. Tart New Media’nın “Startup Kitchen” kapsamında geliştirdiği Tart Games’in ilk oyunu Kixel, futbolseverlerle buluşuyor. www.kixel.com adresinden oynanabilen oyuna, Facebook üzerinden kaydolmak mümkün.  Gerçek zamanlı, çok oyunculu bir futbol oyunu olan Kixel, Facebook'un yanı sıra ve iOS gibi çoklu platformlar üzerinden de oynanabiliyor. Oyun yakında Android üzerinden de oynanabilecek.

Futbol oyunu severlerin yakından bildiği “pixel perfect” estetiğini kullanan KIXEL’e dinamik yapısı, çok oyunculu oynama özelliği ve 80’lerin Retro tasarımlarıyla büyük bir ilgi olması bekleniyor.Kixel’in altında yatan ruhu anlatan STARTup Kitchen Kurucusu Emrah Olgun şöyle konuştu:
“Bizi futbol oyunu oynamaya iten 80’lerin ruhuydu, 90’ların küçülen dünyası futbol aşkımızı pekiştirdi. 2000’lerde büyüdük ve işte o zaman tekrardan sevdiğimiz türden oyunları oynamak istedik. Bu motivasyonla doğan sTARTtup Kitchen’ın yeni girişimi Tart Games’in ilk ürünü KIXEL oldu. Oyuna gösterilen ilgisi ise beklediğimizin çok daha üzerinde.”

Kixel Soccer için hazırlanmış kısa bir videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

[vimeo]http://vimeo.com/59183673#at=0[/vimeo]