Oyun 02 NİSAN 2014 / 15:03

Evin küçük yardımcıları mutfakta

10 kişilik bir ekip tarafından geliştirilen “Türk yapımı” IOS çocuk oyunu 'Little Helper of the House-Kitchen’ (Evin Küçük Yardımcısı-Mutfak), 18 Mart 2014 tarihinde Apple Store’larda yayına başladı. Barış Dalkıran ve Zeki Volkan İşcen’in önderliğinde 9 ayda tamamlanan oyun,Apple Store’da dünya çapında görücüye çıktı. İngilizce olarak tasarlanan oyunun Türkçe versiyonu da bulunuyor. Oyunun tüm kullanıcılar tarafından ücretsiz olarak indirilebildiğini belirten Barış Dalkıran, “Şimdilik yalnızca ipad, iphone, ipod gibi IOS işletim sistemli cihazlar üzerinden oynanabilen oyunumuz kısa süre içerisinde android ve windows işletim sistemli cihazlar üzerinden de oynanmak üzere ilgili platformlara yükleyeceğiz” dedi. Yayına çıktığı günden itibaren büyük ilgi görün oyun, bir haftalık zaman içinde 5 bin 500 kişi tarafından indirildi.

2-6 yaş grubundaki çocuklara hitap eden oyunun amacı; çocukların ebeveynleriyle birlikte bir ekip olarak ev işlerini yapmaları ve oynayarak bu işleri öğrenmeleri. Bir seri olarak planlanan oyunun ilk bölümü mutfakta geçiyor. Evin diğer bölümleri de zamanla yeni bölümler şeklinde hayata geçirilecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun