Oyun 04 ŞUBAT 2014 / 12:16

Digiturk oyun dünyasına girdi

Digiturk, GameMax ile oyun dünyasına merhaba diyorDigiturk, dünyanın önde gelen oyunlarının yer aldığı GameMax ile 15 yıllık eğlence deneyimi ile oyun severleri sevilen oyunlarla buluşturmayı hedefliyor.Digiturk İş Geliştirme ve Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ayşe Ufuk Ağar, Digiturk’ün oyun tutkunlarına alternatif ve farklı bir mecra sunacağını söyledi. Digiturk GameMax’in tüm kullanıcılara açık bir oyun platformu olduğunu söyleyen Ağar, “Digiturk bir iletişim ve eğlence markası. Türkiye’de iletişim ve eğlence denildiği zaman akla gelen ilk markalardan biri... Bu projeyle birlikte oyun oynamaya yönelik eğlence kavramını da etki alanına dahil etmeyi hedefliyoruz. Oyun severler için birçok farklı oyuna ulaşabilecekleri bir mecra oluşturduk.” dedi.
Türk oyuncular Dünyaca ünlü oyunlarla buluşuyor
Digiturk dünyanın önde gelen yayıncılarıyla kurduğu stratejik ortaklıklar sayesinde, Türk oyuncuları bugüne dek ulaşamadıkları birçok kaliteli oyunla GameMax platformunda bir araya getirmeyi hedefliyor. Digiturk üyesi olan veya olmayan tüm kullanıcılara açık bir oyun platformu olan Digiturk GameMax’te kullanıcılar, oyunların kendi sitelerine yönlendirmelerini bulabilecek. Dileyen herkesin kullanabildiği platform üzerinden oyunlara ücretsiz ve Türkçe olarak erişilebilecek. Digiturk GameMax’te takip eden dönemde oyun sayısının ve çeşitliliğinin artması hedefleniyor.

Oyun seçiminde başlangıç için özellikle Türk oyuncularının en sevdiği iki tür olan FPS (First Person Shooter) ve RPG (Role Playing Game) türleri tercih edildi. Dünyaca ünlü yayıncılar olan DAO ve Perfect World firmaları ile yapılan anlaşmalar sonrasında kullanıcılara, MMO-RPG (Massive Multiplayer Online – Role Playing Game) türünde oyunlar olan, Dungeons & Dragons - Neverwinter ve The Lost Titans ile MMO-FPS (Massive Multiplayer Online – First Person Shooter) türünde bir oyun olan Elite Forces sunuluyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun