Oyun 22 TEMMUZ 2016 / 15:56

Civilization VI için güç birliği

AMD, 2K ve Firaxis Games Sid Meier’s Civilization VI için güçlerini birleştirdi

AMD, 2K ve Firaxis Games ile sonbaharda oyuncularla buluşması beklenen strateji oyunu Sid Meier’s Civilization VI’ya güç veren grafik motoruna Radeon GPU’lar için özel bir DirectX 12 işleyici yerleştirilmesine yönelik teknik bir işbirliği gerçekleştirdiklerini duyurdu. İş birliği kapsamında Eş zamansız işlem ve kesin çoklu bağdaştırıcı (explicit multi-adapter) gibi gelişmiş DirectX 12 özelliklerine de destek verilecek.
 
DirectX 12 eş zamansız işlem
Eş zamansız işlem birçok AMD Radeon grafik kartında bulunan Graphics Core Next ve Polaris mimarileri tarafından özel olarak desteklenen bir DirectX 12 özelliği. Bu özellikle işlem ve grafik görevlerinin paralel olarak yürütülerek diğer mimarilerin sıra ile gerçekleştireceği işlem sürelerini önemli derecede kısaltıyor. Birçok AMD GPU’sunda bulunan eş zamansız işlem desteği birim zengini Civilization VI oyunu için yüksek performans sunacak.
 
DirectX 12 açık çoklu bağdaştırıcı (explicit multi-adapter)
Açık Çoklu Bağdaştırıcı (explicit multi-adapter) özelliği ile DirectX grafik API’si çoklu GPU yapılarını destekleyecek. Önceki DirectX API sürümleri çoklu GPU desteğini engellemese bile özel bir destek sunmuyordu. Daha yüksek resim kare hızları, daha düşük girdi gecikmesi, daha yüksek görüntü kalitesi için artırılmış kapasite gibi faydalar sağlayacak çoklu GPU desteği Civilization VI deneyimini üst seviyeye taşıyacak
 
Windows sürümü internet üzerinden ön siparişi verilebilen Civilization VI, DirectX 12 desteği ve yerleşik kıyaslama testi ile 21 Ekim 2016’da dünya genelinde satışa sunulacak. Oyuncular ayrıca oyunun Digital Deluxe Versiyonu ile 25’nci Yıldönümü Dijital Müzikleri, yeni haritalar, senaryolar ve liderler getirecek dört farklı indirilebilir içeriğe erişim sağlayabilecekler.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun