Oyun 10 MART 2016 / 10:43

Chrome için harika bir deneysel demo: Lightsaber Escape

Google'ın gelecekteki oyunlar ve uygulamalar için hazırladığı Lightsaber Escape demosu, Android telefon ile PC'yi bir araya getirerek farklı bir deneyim sunuyor.

Google, akıllı telefonların gücünün bilgisayarlarda kullanılabilmesi için çeşitli teknolojiler üzerine çalışıyor. Mobil cihazlar elbette ki işlem güçleriyle değil, bol miktardaki sensörleriyle bilgisayarlarımıza güç katacak. Çalıştığı teknolojiyi hem denemek hem de meraklılarına göstermek için yazılım devi oldukça ilginç bir demo ortaya çıkardı: Lightsaber Escape.

İnternet tarayıcınızda Lightsaber Escape'in sitesine girin. Sayfada çıkan, sarı renkli linki telefonunuzun tarayıcısına yazın ve sayfaya giriş yapın.


Telefonu kalibre etmek için dik tutun ve telefonun ekranından "Başlat" butonuna basın.


Oyunu başlatmak için telefonun ekranına gelen Lightsaber'ın açma tuşuna basın ve oyuna başlayın. Önce eğitim bölümü yer alıyor. Amacımız, Stormtrooper'ların ateş ettiği noktaya Lightsaber'ı çekerek mermileri geri sektirmek ve seken mermilerle Stormtrooper'ları öldürmek. Tabii ki Lightsaber'ı savurmak için akıllı telefonumuzu kullanıyoruz.


Eğitim bölümünden sonra önümüze çok sayıda Stormtrooper çıkıyor. Bunlarla savaşarak yolumuza devam ediyoruz.


Demo oldukça kısa. Fakat telefon ile bilgisayarın bu kadar basit bir şekilde senkronize çalışabiliyor olduğunu görmek şaşırtıcı. Bu teknoloji kullanılarak akıllı telefona bağımlı çok daha farklı oyunlar hazırlanabilir.

İyi eğlenceler!