Oyun 04 NİSAN 2016 / 16:30

Bir Türk Cthulhu RPG oyunu: Stygian

Stygian: Yüce Eskilerin Hükmü isimli Türk yapımı oyunu, PC'ye hazırlanıyor.

Türk bir ekip tarafından hazırlanan ilk Cthulhu CRPG oyunu olma özelliğini taşıyan Stygian: Yüce Eskilerin Hükmü, ünlü yazar Lovecraft'ın eserlerine sadık kalarak 1920'li yılların harabeye dönmüş Arkham kasabasında oyuncuları zorlu bir mücadeleye davet ediyor. Dönemin ve Lovecraft dünyasının bütün karakteristik özelliklerinin başarılı bir şekilde aktarıldığı iki boyutlu grafikler, sıra tabanlı savaş modu, detaylı karakter oluşturma seçenekleri ve Cthulhu öğeleriyle Stygian: Yüce Eskilerin Hükmü, oyunculara yıllardır bekledikleri RPG deneyimini yaşatacak.
 
Cultic Games'in ilk oyunu olan Stygian: Yüce Eskilerin Hükmü, tamamen el ile çizilmiş iki boyutlu dünyasıyla oyun severlere eski RPG görselliğini Lovecraft'ın ikonik temalarıyla birlikte harmanlayarak sunuyor. Mekan ve karakter tasarımıyla Lovecraft'ın kitaplarındaki betimlemeleri aratmayan Stygian: Yüce Eskilerin Hükmü, Cthulhu kitaplarından esinlenerek tasarlanmış görev ve hikayelerle, oyuncuları kendi karakterleriyle ve rol yapma stiline uygun bir şekilde bu kaotik dünyada yer almaya davet ediyor.

Oyun PC'ye hazırlanıyor. Gelecek ay Kickstarter'a girecek olan oyun için ekibe şimdiden başarılar diyoruz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun