Oyun 30 ARALIK 2013 / 11:13

Battlefield 4 Çin'de yasaklandı

Battlefield serisi, Çin'de kültürel hakaret gerekçesiyle yasaklandı.Çin’in Kültür Bakanlığı, Battlefield 4 oyununu, demosunu, indirilebilir içerikleri ve ek paketlerinin dağıtımının ve oyunla ilgili her tür basın yayın içeriğinin ülkede yasakladı. Çin hükümetinden oyuna gelen bu ağır yasakların sebebinin yeni yayınlanan ve Çin hükümeti tarafından hakaret edici olarak algılanabilecek China Rising indirilebilir içeriği gösteriliyor. Battlefieldturk'ün paylaştığına göre, Battlefield serisi her sene farklı bir ülkeyle ilgili temayı konu aldıkça, farklı bir ülkeden yasak yiyor. Battlefield 3 ile İran'da yasaklanan oyunun, bu kez; Çin'in kültürel varlığının lekelenmesi ve ulusal güvenliği tehlikeye atmak gibi gerekçelerle yasaklandı. Senaryosu 2020 yılında, bir Çinli generalin, Rusya'dan aldığı yardımla kurduğu askeri ekip ile ülkede yarattığı kaosu üzerine kurulu olan oyun, tutumu itibariyle, her karesi Çin için milli hakaret olarak algılandı. Battlefield 4'ün Çince karşıtı "ZhanDi4" kelimesini kullanmak bile yasaklandı.

EA açısından bir diğer sorun da, oyun içinde pek çok açığın bulunması henüz bunların kapatılamamış olması. Oyun gelişitirici Digital Illusion ekibi, tüm zamanınÇin'de yaşanan bu olayın yanında, EA için asıl sorun, halen oyun üzerindeki bug'ların (açıkların) devam etmesi. Oyunun geliştiricisi olan Digital Illusion ekibi, bir aydır secede bu oyunun açıklarını kapatmak için uğraşıyor ancak, henüz bu işlem bitmeye yakın bile değil.
ETİKETLER : Battlefield 4
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun