Oyun 27 ŞUBAT 2013 / 10:04

Avea "akıllı" oyuncaklarını görücüye çıkardı

Avea "akıllı" oyuncaklarını görücüye çıkardı

Avea, Barcelona’da gerçekleştirilen WMC 2013’te yeni nesil akıllı oyuncakları AppToyz, APPGEAR, iPawn ve Duo’yu Avea İletişim Merkezleri’nde satışa sunmaya hazırladığını duyurdu. Android işletim sistemine sahip telefon ve tabletlerin yanı sıra iPhone, iPad ve Windows Mobile cihazlarla da entegre bir şekilde çalışabilen yeni nesil akıllı oyuncaklar, akıllı telefonları bir oyun konsoluna çevirerek aksesuarları ile birlikte kullanıcılara birden fazla oyun deneyimi sunuyor.

AppToyz’un iPhone’a takıldığında tüfeğe dönüşen AppBlaster ürünü, Jumbo firmasının tüm iPad’leri interaktif birer oyun makinesine çeviren iPawn’ı ve dünyanın en büyük robot ve dijital oyuncak üreticilerinden Wowwee’nin, iPhone’u bir uzay silahına dönüştüren Appgear ürünleri ve iPad’i bir oyun konsoluna döndüren Duo, çok yakında Avea İletişim Merkezleri’nde takipçileri ile buluşacak.

Satışa sunulacak olan yeni nesil akıllı oyuncaklar hakkında WMC 2013’te açıklama yapan Avea CEO’su Erkan Akdemir şöyle konuştu:
“Avea olarak yine bir ilki gerçekleştiriyor ve yeni nesil akıllı oyuncakları müşterilerimizle ilk kez biz buluşturuyoruz. Yeni nesil akıllı oyuncakları Türkiye tüketicisi ile ilk bizim buluşturuyoruz çünkü Türkiye’de akıllı telefonun adresi Avea… Türkiye’de 2012’de satılan her 100 telefondan 45’i akıllı telefondu. Avea ise 2012 yılsonunda yüzde 24’e ulaşan akıllı cihaz penetrasyon oranı ile bu alanda Türkiye’deki GSM operatörleri arasında en yüksek orana sahip. Türkiye’de indirilen her 10 uygulamadan ortalama 6.6’sı oyun uygulaması. 2011 sonunda daha da ivme kazanan akıllı cihazlarla birlikte çalışan yeni nesil oyuncak pazarının 2013’ün ilk çeyreğinde 8 Milyar ABD dolarına ulaşması ve bu oranın 2014 yılı sonunda ise toplam aksesuar pazarının %10’unu kapsayacağı öngörülüyor. Avea ise Türkiye’de akıllı cihaz penetrasyon oranı en yüksek GSM operatörü olarak böylesine büyük talep gören bir pazarda Türkiye’nin ilk ve tek operatörü olarak hizmet verecek.”“Dijital oyun pazarında yeni işbirliklerine imza atmaya devam edeceğiz”

Türkiye’de operatör olarak ilk kez Avea İletişim Merkezleri’nde satışa sunulacak olan yeni nesil akıllı oyuncaklar hakkında World Mobile Congress 2013’te açıklama yapan Avea CEO’su Erkan Akdemir sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“Avea olarak yine bir ilki gerçekleştiriyor ve yeni nesil akıllı oyuncakları Türkiye’de operatör olarak ilk kez biz müşterimizle buluşturuyoruz. Tüm dünyada kullanıcılardan böylesine büyük talep gören bir pazarda Türkiye’nin ilk ve tek operatörü olarak hizmet vereceğiz. Türkiye’de indirilen her 10 uygulamadan ortalama 6.6’sı oyun uygulaması. 2011 sonunda daha da ivme kazanan akıllı cihazlarla birlikte çalışan yeni nesil oyuncak pazarının 2013’ün ilk çeyreğinde 8 Milyar ABD dolarına ulaşması ve bu oranın 2014 yılı sonunda ise toplam aksesuar pazarının %10’unu kapsayacağı öngörülüyor.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun