Oyun 25 OCAK 2016 / 14:50

Atari Steam'e 100 oyunla geliyor

1970'li ve 80'li yıllara damgasını vuran Atari, Steam'e 100 oyunla giriş yapmaya hazırlanıyor.

Bir döneme damgasını vuran Atari, zaman içerisinde hızlı büyüyen oyun sektörü içerisinde etkisini kaybetmişti. Buna karşın platformun ve dolayısıyla oyunların hayranı olan önemli bir kesim, hala Atari'nin efsane haline gelmiş Asteroids, Warlords, Centipede ve Tempest gibi oyunları oynamaya evam ediyor. 

Hal böyle olunca Atari, yıl içinde oldukça büyük bir klasik oyun koleksiyonunun PC versiyonunu yayınlayacağını duyurdu. İçerisinde 100 oyun olması beklenen koleksiyonun büyük ilgi görmesi beklenirken, oyunseverlere sunduğu özellikler de dikkat çekiyor. Kullanıcılarına geçmişteki örneklere kıyasla çok daha üstün bir "nostalji deneyimi" sunacak olan Atari, Steam'de yayınlanacak koleksiyonla birlikte oyunseverlere, çevrimçi ve dışı oynayabilme imkanı, Steam oyun kumandası desteği gibi özellikleri de getirecek. 

Atari oyun koleksiyonunun ne zaman yayınlanacağı konusunda kesin bir bilgi olmasa da, çıkış için en yakın tarih yılın ikinci yarısı olarak görülüyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun