Oyun 26 OCAK 2016 / 10:06

Arcane Wizard Li-Ming, Nexus yolcusu

Heroes of the Storm'a geleceği duyurulan Li-Ming'in spotlight videosu yayınlandı.

Blizzard, söz verdiği gibi ortalama 2 haftada bir yeni kahraman çıkarmaya devam ediyor. Toplam kahraman sayısı 40'ları aşmışken, oyundaki çeşitlilik de yavaş yavaş artıyor. 2 hafta önce Greymane'in çıkmasıyla beraber sizlere "Greymane İnceleme" tadında bir yazı sunmuştuk. Okumadıysanız okumanızı tavsiye ederim.

Aradan 2 hafta geçti. Bu arada Blizzard, Twitter'dan iki yeni kahramanıyla ilgili ipucu verdi. Tabii ben tahmin etmeyi başaramamıştım ama Wizard ile Necromancer'ın geleceğini duyunca bir hayli sevindim doğrusu. Wizard kahramanının adı Li-Ming olacağının açıklanmasıyla beraber ilk gelen görüntülerden bir Arcane Wizard olduğunu görebildik. Ateş büyücüsü olarak Kael'thas Sunstrider, buz büyücüsü olarak Jaina Proudmoore varken üçüncü bir büyücünün elbette ki Arcane olması bekleniyordu. Fakat bu Arcane Wizard WarCraft evreninden değil, Diablo evreninden geliyor. Dolayısıyla yetenekleri Diablo 3'teki Arcane büyülerinden derlenmiş.

Öncelikle spotlight videosunu izleyelim:Videoda görüldüğü üzere yeteneklerinden ziyade trait özelliğiyle dikkat çeken bir kahraman. Trait'i şu: Eğer bir kahraman öldürürsen bütün temel yeteneklerin (Q, W, E) süreleri sıfırlanır, hemen tekrar kullanabilirsin. Bu trait Li-Ming'e inanılmaz bir potansiyel oluşturuyor. Ancak bu noktada kahraman öldürme kısmında sadece Kill'lerin mi sayıldığı yoksa Assist'lerin de mi dahil edildiği büyük önem taşıyor. Zira eğer sadece Kill sayılıyorsa Li-Ming ile 5v5 savaşlarda bir son vuruş yakalamaya çalışmak durumnda kalacağız. Eğer Assist'ler de dahil ediliyorsa Mosh Pit'e yakalanan tüm kahramanları, bir kahraman kestikten sonra yeteneklerini tekrar kullanarak bir anda yok edecek potansiyele sahip olabilir. Kael'thas'tan bile daha yüksek bir burst hasar potansiyelinden bahsediyorum.

Yeteneklerde çok fazla bahsedecek bir şey yok. Arcane Orb, ne kadar uzakta vurursanız o kadar hasar veren, alan etkili bir yetenek. Magic Missile ise ilginç bir geometrik biçimde hareket eden 3 tane minik topu içeriyor. Magic Missile ile 3 Arcane topunu rakip kahramanın suratına oturtmaya çalışmak eğlenceli olacaktır. Diğer yeteneği ise Teleport. Videoda görüldüğü kadarıyla çok kısa mesafeli bir ışınlanma söz konusu. Hatta muhtemelen Zeratul'un ışınlanma yeteneğinin 3'te 1'i kadar menzili olabilir eğer videoda gösterilen doğruysa. Ama çok kısa cooldown süresi var; rakibin yeteneklerinden hızlı bir şekilde sıyrılmak için kullanılabilir. Fakat sizi kovalayan kahramanlardan kaçmanıza yeterli bir esneklik sağlamayacaktır.

Heroic yeteneklerine baktığımızda ise ilk olarak Disintegrate ile karşılaşıyoruz. Olduğu yerde durup uzun menzilli bir Arcane lazer sıkmaya yarayan Disintegrate'in kullanım biçimini Diablo'nun Lightning Breath'e benzetebiliriz. Fakat Diablo gibi yavaş yavaş değil, hızlı bir şekilde dönebiliyor. Ayrıca Unstoppable olup olmadığı konusunda da bir bilgi yok. Disintegrate'in de Li-Ming'in Trait özelliğinden etkilendiği söyleniyor. Yani bu yetenek de sıfırlanabiliyor.

Diğer Heroic yetenek ise Wave of Force. Belirli bir noktadaki birimleri geriye doğru ittiren bu yetenek, bir Mosh Pit açıldığında kaçmaya çalışanları geri toplamaya yarayabilir. Bu yeteneğin cooldown süresinin kısa olacağını tahmin ediyorum (40 veya 30 saniye diyelim).

Li-Ming ile ilgili söyleyeceklerim şimdilik bu kadar. Kahramanın yarın oynanabilir olacağı tahmin ediliyor. Yetenek ağacını yeterince inceledikten sonra daha detaylı bir "inceleme" yazısıyla (Greymane'de hazırladığım gibi) karşınızda olacağım.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun