Oyun 24 MART 2016 / 17:28

Akıllı telefonlara PlayStation oyunları geliyor

Sony, Playstation oyunlarını iOS ve Android platformlarına taşımayı planlıyor.

Nintendo'nun akıllı telefon platformları üzerinde oyun geliştirmeye başlayacağını duyurmasının ardından Sony de benzer bir atılım yapma kararı aldı. Ağırlıklı olarak "casual" olarak adlandırabileceğimiz basit, kafa yormayan ve kısa süreli oynanabilen oyunların bulunduğu iOS ve Android platformlarına PlayStation oyunlarının hazırlanması için Sony altında ForwardWorks adında bir ekip oluşturuldu. Bu ekip, hali hazırda bulunan PlayStation içeriklerini kullanarak iOS ve Android oyunları hazırlayacaklar. Bu noktada bir "portlama" olayından ziyade yeni ve mobilde daha oynanabilir oyunların hazırlanacağını tahmin ediyoruz.

ForwardWorks'ün Asya ve Japon pazarını hedefleyeceği söyleniyor. İleride diğer ülkelere hitap eden oyunların da yapılıp yapılmayacağı hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor. Umuyoruz Nintendo'nun ve Sony'nin bu atakları, mobil cihazlarda daha kaliteli ve daha detaylı oyunların hazırlanmasına sebep olur.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun