Oyun 25 ŞUBAT 2016 / 14:02

Activision 500 milyon oyuncuyu aştı

Activision Blizzard'da işler yolunda. Şirket, satın almalar ile büyümeyi sürdürürken, 500 milyon oyuncu sayısını aştığını duyurdu.

Geçtiğimiz Kasım ayında, Candy Crush'ın yapımcısı King ile 5,9 milyar dolara anlaşan Activision Blizzard, satın alma işleminin tamamlandığını duyurdu. Bunun yanı sıra 500 milyon oyuncu sayısını aşan şirket, satın almanın tamamlanmasıyla birlikte mobil oyun tarafında da oldukça etkin bir rol oynamaya başlayabilir.

Mobil oyun dünyasında önemli bir manevra alanı yaratacak olan şirket, Crash ekibinin desteğini de arkasına alacak. Activision Blizzard bünyesinde bağımsız çalışmalarını sürdürecek olan King, Riccardo Zacconi, Sebastian Knutsson ve Stephane Kurgan'dan oluşan yönetim kadrosuyla yoluna devam edecek. 

Konuyla ilgili daha geniş bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun