Oyun 26 MAYIS 2013 / 19:24

Açık kaynak geliştirmeye destek

Wargaming, açık kaynak geliştirme kuruluşlarına finansal destek sağlayacağını açıkladı.Oyun geliştirici ve yayıncısı Wargaming, üç önemli açık kaynak geliştirme kuruluşlarına finansal destek sağlayacağını açıkladı. Finansal destek sağlanacak kuruluşlar; Linux Software Foundation, Django Software Foundation ve Wikimedia Foundation.

Wargaming, başarılı oyunlarını güçlendirmek için pek çok açık kaynak teknolojisini kullanıyor. Wargaming’in düzenli olarak kullandığı teknolojileri desteklemek konusundaki arzusu sadece bugüne kadar gösterilmiş çabalara katkı verme amacını ortaya koymakla kalmıyor, bu teknolojilerin gelişerek gelecekteki hedeflerine ulaşmaları için yardımcı olma isteğini de gösteriyor.

Wargaming Çözüm Mimarı Maksim Melnikau, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:
“DVO evrenlerimizi yaratırken birçok açık kaynak teknolojisi kullanıyoruz. Linux ile sunucularımızı çalıştırıyor, web projelerimizin iskeletini Django ile oluşturuyor, araştırmalarımızda Wikimedia’nın yardımına başvuruyoruz. Şirket olarak bu harika araçların yaratılmasında emeği geçen tüm geliştirici, test elemanı ve kullanıcılara teşekkürlerimizi sunmak istiyoruz. Bu büyük çalışmaların geleceğe uzanmasında yardımcı olabileceğimiz için çok büyük gurur duyuyoruz.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun