Oyun 26 MAYIS 2013 / 19:24

Açık kaynak geliştirmeye destek

Wargaming, açık kaynak geliştirme kuruluşlarına finansal destek sağlayacağını açıkladı.Oyun geliştirici ve yayıncısı Wargaming, üç önemli açık kaynak geliştirme kuruluşlarına finansal destek sağlayacağını açıkladı. Finansal destek sağlanacak kuruluşlar; Linux Software Foundation, Django Software Foundation ve Wikimedia Foundation.

Wargaming, başarılı oyunlarını güçlendirmek için pek çok açık kaynak teknolojisini kullanıyor. Wargaming’in düzenli olarak kullandığı teknolojileri desteklemek konusundaki arzusu sadece bugüne kadar gösterilmiş çabalara katkı verme amacını ortaya koymakla kalmıyor, bu teknolojilerin gelişerek gelecekteki hedeflerine ulaşmaları için yardımcı olma isteğini de gösteriyor.

Wargaming Çözüm Mimarı Maksim Melnikau, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:
“DVO evrenlerimizi yaratırken birçok açık kaynak teknolojisi kullanıyoruz. Linux ile sunucularımızı çalıştırıyor, web projelerimizin iskeletini Django ile oluşturuyor, araştırmalarımızda Wikimedia’nın yardımına başvuruyoruz. Şirket olarak bu harika araçların yaratılmasında emeği geçen tüm geliştirici, test elemanı ve kullanıcılara teşekkürlerimizi sunmak istiyoruz. Bu büyük çalışmaların geleceğe uzanmasında yardımcı olabileceğimiz için çok büyük gurur duyuyoruz.”