otomotiv 01 ŞUBAT 2016 / 12:27

Tesla P85D'nin seyir kontrol özelliğini izleyin

Tesla Model S P85D'nin seyir kontrol özelliğinin nasıl çalıştığı ve ne gibi yetenekleri olduğu bir kullanıcı tarafından kaydedilerek YouTube'a yerleştirildi.

Elektrikli araçlar konusunda öncü olan ve elektronik iç aksamıyla herkesi büyüleyen Tesla'lar, günden güne yazılım güncellemeleriyle daha da kullanışlı bir hale geliyorlar.

Bir Tesla P85D kullanıcısı, aracın yazılımınının son durumunu gösteren bir video hazırlayıp YouTube'a koydu. Ekim ayı içerisinde yayınlanan videodan sonra herhangi bir "yeni özellik" güncellemesi geldi mi bilinmez ama videodaki özellikler yeterince etkileyici. Cruise Control (seyir kontrolü) sistemi Tesla araçlarda bir nevi otomatik pilot gibi çalışıyor. Aşağıdaki videoda seyir kontrolü moduna alınan araç ile nasıl şerit değiştirildiğini, şerit değiştirirken nasıl çevresini gözetlediğini, yoldaki eğimi nasıl takip ettiğini görebilirsiniz. Üstüne, önündeki araç yavaşlayınca duruma göre takip mesafesini koruyabiliyor, gerektiğinde durabiliyor.

İyi seyirler.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun