otomotiv 19 KASIM 2015 / 16:14

Londra'yı sürücüsüz araçların gözünden görmek ister misiniz?

ScanLAB isimli bir şirket, Londra’yı gezen sürücüsüz bir aracın şehri nasıl algıladığını ortaya çıkardı.

Otomobil üreticileri, sürücüsüz otomobiller konusunda birbirleriyle kıyasıya rekabet içerisindeler.  Son bir yılda Tesla, Google gibi şirketlerin sürücüsüz otomobiller konusunda attığı adımlar tüm sektörleri etkileyecek nitelikte.

BI Intelligence’ın araştırmasında yer alan öngörülere göre;  tam otomatik araçların 2019’da trafikteki gerçek yerini alacağı belirtiliyor. 2019’da yaklaşık 2,5 milyon sürücüsüz aracın yollarda olacağı, 2020’de ise bu sayının yüzde 100 artacağı tahmin ediliyor.

3 boyutlu modelleme ve laser tarama yapan ScanLAB, The New York Times’ın sürücüsüz otomobiller makalesinin ardından hazırladığı video ile sürücüsüz araçların şehri nasıl algıladığını ortaya koyuyor. İnsanları ve binaları algılamak için LIDAR 3-D taramasını kullanan sürücüsüz araçların şehri nasıl algıladığını ortaya çıkartan proje, bize aracın gözünden Londra’yı yansıtıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun